10 Adımda Sağlıklı Beslenme

10 Adımda Sağlıklı Beslenme
Sevgili arkadaşlar merhabalar hem huzurlu hem de mutlu bir yaşam için bedeninizi ve ruhunuzu öncelikle iyi hissetmeniz gerekiyor. Bende bu nedenle sizlere özel 10 adımda sağlıklı beslenme ritüelleri hazırladım dilerseniz konumuza geçelim.
Yemek Öğünleriniz ve Saatiniz Düzenli Olmalıdır
Yediklerinizin içtiklerinizin mutlaka bir saati olması gerekiyor. Kafanıza göre yiyip içmek önemli ölçüde sağlığınızı bozar.
Yağları Doğru Oranda Kullanmalısınız
Yağ tüketimi, yağların içerisindeki vitaminlerin vücudumuzun kullanması için hayati önem taşıyor. Günlük 3 yemek kaşığı sadece tüketilmesini tavsiye ediyoruz.
Kana Doğrudan Karışan Şekerlerden Uzak Durunuz
Şeker tüketimini azaltın. Çay ve kahvenize şeker atıyorsanız hiç atmamaya gayret edin.
Besin Çeşitliliğine Dikkat Ediniz
Sağlıklı beslenmenin şartlarından biri de besin çeşitliliği olduğunu söyleyebiliriz. Tek tip beslenme yerine çeşitliliğe önem veriniz.
Meyve ve Sebzeyi Ağırlıklı Tüketip, Fast Foodu Azaltın
Sağlıklı besin grubunda meyve ve sebzeler yer alıyor. Bağışıklığın güçlendirilmesi anlamında önemli rol oynuyorlar. O nedenle devamlı tüketilmesi gerekiyor. Yalnız fast food tüketimini sağlığınız için sınırlandırmalısınız.
Ev Yemekleri Tüketin
Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için yemeklerinizi evde yiyin.
Yemek Saatlerinizi Uzatın
Yemek yerken lokmaları çok ve ağır ağır çiğneyiniz. Çok hızlı yemek yemeği alışkanlık haline getirenlerde tokluk hormonları bozuluyor.
Kahvaltınızı Mutlaka Yapın
Güne enerjik başlamanın yolu kahvaltıdan geçiyor. O sebeple kahvaltınızı kesinlikle ihmal etmeyiniz.
Yemek Porsiyonlarınızı Küçültünüz
Kişide şişkinlik yapan en önemli nedenlerden birisi de büyük porsiyonlardır. Küçük porsiyonlar; daha az kalori ve yağ anlamına gelir.
Ara Öğünü Kesinlikle Atlamayın
Sağlıklı beslenme kuralları içerisinde bir de ara öğün kuralı geliyor. Metabolizmanın hızlandırılması için ara öğün mutlaka tüketiniz.

(Visited 4 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..