Acıkmadan Yemek Yiyorsanız Okumalısınız..

Merhaba canım arkadaşlarım , Acıkmadan yemek yiyorsanız yazımız sizin için hadi okumadan geçme..

Acıkmadan yemek yemek birçok sağlık sorunlarına yol açmaktadıır ve bu tarz beslenmeye uzmanlar  ‘akılsız beslenme’ olarak adlandırıyorlar ve önemli uyarılarda bulunuyorlar.

Akılsız beslenmenin pençesine düştünüz mü önce onu tespit edelim canım arkadaşlarım.

Sinirlenince açlık mı hissediyorsunuz? Yorulunca yemek yiyerek mi dinleniyorsunuz? Gibi soruları artırabiliriz.Cevaplar ‘evet’ ise  ‘akılsız beslenmenin’ pençesindesiniz üzgünüm .

Tabiki Akılsız yemenin de bir bedeli olacak değil mi canım arkadaşlarım kilo almak ve kan şekeri dengesizliği gibi sağlık sorunları karşınıza çıkacak.

Bu sağlıksız döngüden kurtulmak için önce açlığın gerçek olup olmadığını anlamalı ve yeme istediğinizi durduracak farklı yollar bulmanızı öneriyorum.

DUYGULARINIZI TANIMALI ve KONTROL ALTINA ALMALISINIZ.

Açlık hissettiğimiz durumlarda önce gerçekten acıktık mı, yemeğe ihtiyacımız var mı bunu doğru olarak saptamalısınız.

Gerçek açlık size kendini  yavaşça hissettirir ve ertelemek de kolaydır.

Duygusal veya akılsızca yeme isteği ise çok çabuk ortaya çıkar ve belirli yiyecekleri canınızın istemenize neden olur. Eğer yakınızda yemek varsa kendinizi bu yemekleri bilinçsizce tüketiyorken bulabilirsiniz.

Bu yemekleri tüketmeniz  hatta aşırıya kaçmanıza neden olması kendinizi suçlu hissetmenize de neden olacak, fakat olan oldu yediniz bile ..

İşte bu akılsızca yemenin nasıl durdurulabileceğine bakalım  birlikte. Akılsız açlık hissettiğiniz durumlarda , duygularınızı kontrol eder ,hatta yener ve dizginlerseniz sağlıklı olmanız da çok kolaylaşacaktır.

Duygularınızı kontrol altına alacak yollar bulmalısınız,

Bunlar Egzersizler veya meditasyon yapmak olabilir. Daha bilinçli yemek yeme konusunda,size destek olabilecek arkadaşlarınızla bir araya gelin. Ve bu çok önemli Abur cuburları kesinlikle  evinizin dışında tutun.

Ayrıca Açlık hissinizi çok iyi tanıyın eminim başaracaksınız ve yaşamınızda sağlıklı ve bilinçli besleneceksiniz..

Stres, aşırı kaygı , yorgunluk, sinirlenmek, alkol ve yemek reklamları akılsız yemeye iter sizleri , bu duyguları da iyi tanıyalım ..

Sağlıklı ve mutlu olun.

(Visited 109 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..