AKCİĞER ENFEKSİYONU ve Bütün VİRÜSLERE Karşı EV YAPIMI Şurup

Canım arkadaşlarım doğal öksürük şurubu hazırlayacağız.Ben bu şurubu her yıl 2-3 kez hazırlıyorum ve ailemin ihtiyacı olduğunda kullanıyoruz ve çok faydasını görüyoruz.

Şurubumuzda limon,taze zencefil ve baharatlar kullanarak hazırlıyoruz.Tarifimiz İbni sinanın çok güzel bir tarifi.

Şurubu hazırlamaya başlayalım arkadaşlar .İlk önce limonun temizliği,limonu kabuğu ile kullanacağımız için dışını tuz ile ovarak güzelce temizleyelim ve su ile durulayalım.

Temizlediğimiz limonu ince ince dilimlere halinde doğrayalım.

Taze zencefilide aynı şekilde ince ince doğrayalım.

Cam kavanoz içerisine doğradığımız malzemelerimiz alıyoruz.Üzerine baharatlarımız ilave edelim.Baharatlarımız toz zencefil,karabiber,toz zerdeçal ve tarçın kullanıyoruz.

Tüm malzememizin üzerini geçecek kadar bal ile örtüyoruz.Ve malzemelerimizi eze eze güzelce karıştıralım.Kavanozoun kapağını kapatalım ve oda sıcaklığında bekletelim.Limon ve zencefil iyice suyunu salmış bal ve baharatlarla özleşmiş olacaktır bu şekilde.

 

Gayet güzel bir şurup şeklini almış dünyanın en güzel karışımlarından bir tanesi kesinlikle ,hazırladığımız şurup boğazı  yumuşatıyor, içinizi sıcacık yapıyor, kırgınlık hissiniz sizden bir iki saat içerisinde alıyor ben çok fayda görüyorum canım arkadaşlarım. Çocuklarınıza da eğer alerji sorunu yoksa kullanabileceğiniz doğal bir soğuk algınlığı şurubu .Umarım Sizler de çok fayda görürsünüz

Bu şurubun kullanımı ise sabah ve akşam yemek kaşığı ile 1 kaşık tok iken kullanmalıyız. Çocuklarımız için 2 yaş üzerindeki çocuklarımız için tatlı kaşığı kullanabilirsiniz. Sonrasında kavanozun kapağını kapatarak buzdolabında saklayabilirsiniz.

Şurubumuzu tüketirken içindeki limon ve zencefil dilimlerini de yiyebilirsiniz çok da lezzetli olduğunu göreceksiniz.

Evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz bu lezzetli şurubu sizlere tavsiye ediyorum.

Hepinizi çok seviyorum Allah’a emanet olun .

(Visited 617 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..