Ayda 10 Kilo Verdiren Lahana Kürü

Merhaba canım arkadaşlarım bu gün sizlerle ayda 10 kilo verdiren lahana küründen bahsedelim istiyorum ama bunu yapmadan önce gerçekten beyaz lahananın içinde ki eşşiz bileşenler ve lahananın insan vücuduna faydalarını da görelim istiyorum

Beyaz lahana gerçekten Allah’ın büyük mucizelerinden biri, böyle söylediğim zaman bazı arkadaşlar abartıyorum zannedebilir ama gerçekten abartı değil. Durun içinde neler var neler yok yazayım da birlike okuyalım sizinle .

LAHANA KÜRÜNÜN FAYDALARI;

-Enfeksiyonlara karşı korur;

İçeriğinde ki C vitamininden dolayı enfeksiyonlara karşı inanıllmaz bir koruma kalkanı oluşturur.
Enfeksiyonlara karşı korunmak niyetiyle beyaz lahana kullanacaksanız bunun çiğ olmasını tavsiye ederim .

-Zayıflamak için en güzel sebzedir;

Düşük kalorili içeriği sebebiyle hem doyurucu hemde yağ yaktırıcı bir özelliğe sahip lahana
Geçmiş yıllarda ki diyetlerimde kesinlikle istisnasız kullandığım şeylerden biri de beyaz lahanaydı .
Ben çiğ tüketmeyi daha çok seviyorum, salatasını bir güze limon sıkın ve içerisine eğer isterseniz keten tohumuda ilave edin mis gibi bir salata yapın , bir öğünde sadece bu salatayı yiyerek bile oldukça güzel kilo verebilirsiniz.
-Bağırsakları Çalıştırıyor ;
O hani lahanayı pişirirken kötü kötü kokuyor ya ha işte o kükürtlü bileşikler lahananın sindirim sistemine katkılarının en büyük göstergesi,
Yapılan araştırmalar sıkça lahana tüketenlerde kabızlık olmadığını göstermiş
Hem zaten lifli yapısı da mükemmel bir bağırsak çalıştırıcı .
İnanın ki daha çokkk var, ama şimdilik bu kadar yeter . Hem zaten bu kadarı bile bu diyeti yapmamıza yeterli bence. Çünkü kilo verme sürecinde bizi en çok yavaşlatan şeylerden biri de kabızlık oluyor . Bunu yenip birde yağ laktık mı daha ne olsun.

Neyse bu kadar bilgiyle donandıysak artık kürü anlatayım. aslında bu kür Sevgili Hocam İbrahim SARAÇOĞLU’nun  en ünlü kürlerinden birisi, belkide bir çoğunuz zaten biliyorsunuz ama bende hatırlatayım dedim bu güzel lahana kürünü.

Malzemeler;

  • bir büyük yaprak lahana
  • 1 buçuk bardak su

Yapılışı;

 

  • Önceden kaynatılmış 1 buçuk bardak suyun içine lahana yaprakları konur ve tam 7 dakika kaynatılır.
    Tam 7 dakika olmalı ne eksik ne fazla, bu çok önemli bir detay.

Kullanımı;

Her sabah ve akşam yemekten önce aç karnına bir bardak içilir. malzemelerini ve tarifini verdiğim miktarlar bir kullanım için.
Akşam için yeni ve taze hazırlanmalı.
Bu şekilde 1 ay devam edilmeli.
Not;
Bu kürü yaptığımız süre boyunca eğer adet düzensizliği, kist miyom, idrar yolu enfeksiyonu gibi sıkıntılarımız varsa onlarda geçip gidiyor.

Tüm bunların yanında bu tarifin videolu anlatımını da kolaylık olsun diye yukarı bırakıyorum canım arkadaşlarım. Her zaman izlemek daha kalıcı ve detaylı bilgi veriyor. Mutlaka izleyin derim. Daha fazla kür ve zayıflama bilgilerine ulaşmak isterseniz Youtube/seherakgül kanalıma beklerim abone olmayı unutmayın.

(Visited 146 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..