Bayram sonrası bu hataya düşmeyin

Bayram sonrası bu hataya düşmeyin

Merhabalar canım arkadaşlarım Bayramlarda yemeklerde biraz ölçüyü kaçırıp sıvı tüketimini ihmal ettiğimizden hemen bayram sonralarında detoks fikri gelir aklımıza.

Uzmanından uyarı: Bayram sonrası bu hataya düşmeyin

Kurban Bayramı’nda etleri, tatlılari çok fazla tüketilmiş olabiliriz.. Umarım porsiyonlarımız ölçülü olmuştur ve bolca sıvı tüketilmemiz gerektiğini unutmamışızdır.Yoksa detoks günleri başlatanlardan olacaksınız.

Sizlere bayram sonrasında yapılan detokslarla ilgili doğru bilinen yanlışları konuşalım..

PORSİYONLARIMIZ KONTROLLÜ OLMALI

Bayramlarda rutin beslenme düzenimizin, normal beslenmemizin üzerine çıkmamız ya da daha farklı besinlerle tüketmemiz çok normal

Burada en dikkat edilmesi gereken nokta , porsiyon kontrolü yapmak.
Çünkü tatlı veya hamur işi  tüketseniz de porsiyon kontrolü ile ve kendinizi denetleyebiliyorsanız çok da büyük bir sorundan uzak kalacaksınız.
Tabii ki sağlıklı beslenmemizden ödün vermeyelim, özel günlerimizde de  beslenme ilkelerimize mutlaka uyalım.

BOL SIVI TÜKETİMİNİ İHMAL ETMEYİN

Sıvı tüketiminin önemli olduğunu hepimiz çok iyibiliyoruz. Bayramda çok ciddi derecede yüksek sıcaklıklar yaşandı ve sıcaklar devam edecektir.. O nedenle sıvı alımını hiç ihmal etmemek gerekiyor.

Sıvıdan kastım canımarkadaşlarım ağırlıklı olarak sudur veya ayrandır. Çay, kahve gibi içeceklerin tüketimi sıvı alınımına katkıda bulunuyor gibi görünse de vücuttan sıvı kaybını tetikliyor. O yüzden yeterli ölçüde ve uygun sıvıları almayı ihmal etmemek gerekiyor.

 

BAYRAM ERTESİ DETOKSUYLA KENDİNİZE EZİYET ETMEYİN

Bayram ertesi ya da özel günlerden sonra, 3-4 gün vücudu toparlamak için bir akım olarak uygulanan şok ve detoks gibi programlar var. Bu programlardan kaçınmanızı öneriyorum.Doğalve düzenli beslenmenize tekrar dönüş yaptığınızda vücudunuzun zaten çok güzel çalışan detoksifikasyon sistemi ile  istenmeyen maddelerin atılması, zehirli maddelerin uzaklaştırılması tekrar koloylaştıracaksınız.

Sağlıklı ve Mutlu Olun.

(Visited 71 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..