Beyaz Lahananın faydaları nelerdir?

Merhaba canım arkadaşlarım bugün sizlerekürlerini paylaştığım sıklıkla faydalarını anlatmaya çalıştığım kış aylarında sarmasını,kapuskasını yaparak tükettiğimiz beyaz lahanadan bahsedeceğim.
Lahana, tüm diğer sebzeler gibi yüce yaradanın şifa ile bezediği muhteşem bir sebze ve düzenli tüketildiğinde diyabet, obezite ve genel mortalite riskini azaltarak insan sağlığına son derece faydalı bir sebze. Kış aylarının sebzesidir , serin iklimde yetiştirilir , soğuğa ve dona tahammülleri yüksektir.

Şimdi Beyaz Lahananın Faydalarından bahsedelim

Enfeksiyonlara Karşı Kalkandır: İçeriğinde ki C vitamini çok daha kuvvetli olan beyaz lahana enfeksiyonlara karşı korur, bağışıklığı güçlendirir. 100 gram beyaz lahana günlük C vitamini ihtiyacının % 40’ını karşılıyor.

Zayıflamak isteyenlerin Yardımcısıdır: Oldukça düşük kaloriye sahip olan beyaz lahana diyet süreçlerinizde sizlere en büyük desteği verecektir.Özellikle çiğ olarak tüketildiğinde lif açısından zengin olması uzun süre tok tutarak diyetlerinizde kolaylık sağlamaktadır.

Bağırsakları Çalıştırır: Beyaz lahana pişirilirken ortaya çıkan hoş olmayan kokular kükürtlü bileşenleri ortaya çıkarır ve sindirim sistemini calıştrmaktadır.Ayrıca yapraklarının posa oluşturması ile bağırsak hareketleri artmaktadır.Kabızlık sorunu olanlar bağırsak dostu bu besin mutlaka tüketilmelidir.

Beyaz Lahana Turşusu Probiyotik Özelliği Vardır: Prebiyotik tarzda turşusunu hazırlayarak beyaz lahanayı prebiyotik özellik kazandırabiliriz.Bağırsaklarda yaşayan yararlı bakterilere prebiyotik denir.Bağırsakların sağlıklı olmasını sağlarken vücudumuzu da birçok hastalıktan korurlar.Turşusunu hazırlarken prebiyotik özelliği kazandırdığımız beyaz lahanayı sirke ile hazırlamalıyız.

evet canım arkdaşlarım saymakla bitiremiyeceğimiz faydalarından sizler için en bilinesi birkaç faydasından bahsettim.Ödem atmakta kilo verme süreçlerinizde beyaz lahanadan faydalanmanızı size öneriyorum.

Ve Beyaz lahana ila hazırladığım bu kürümü izlemenizide özellikle istiyorum sizlerden.

Daha birçok sağlıklı önerilerimin bulunduğu Youtube/seherakgül kanalıma bekliyorum.

 

(Visited 138 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..