Bitter Çikolatanın Sağlığımıza Faydaları

Merhaba sevgili arkadaşlarım içeriğinde yok yok hem besleyici, hem büyük küçük herkesin çok sevdiği çikolatadan konuşalım bu akşam.

Çikolata çeşitleri içinde en çok sevilen çikolata bitter çikolatadır. Güçlü kakao antioksidanları, yüksek miktarda bitkisel protein, karbonhidratlar, potasyum, magnezyum sayesinde de çok besleyici bir besin kaynağıdır çikolata.

Çikolatanın içeriğindeki feniletilamin maddesi sayesinde kişiye güven duygusu ile iyi hissettirerek de mutluluk kaynağı olabilmektedir.

Bitter Çikolatanın Faydaları .

-Sütlü çikolataları Günlük düzenli miktarlarda çikolata tüketimi yaşlanmaya karşı büyük koruma sağlar ve kanser riskini de azaltmaktadır.

– Öksürüğe karşı çok iyi gelir içeriğinde Bitter çikolatada Teobromin molekülü boğazdaki inatçı kaşıntıyı da engellemektedir.

– Yüksek Antioksidan kaynağıdır. Düzenli tüketildiğinde kalp ve kanser hastalıklarına engel olmaktadır.

– Bitter çikolata beynin dinlenmesini sağlar stresi yatıştırır.

-Kolestrol seviyesini içeriğindeki plavonoit sayesinde düzenler ve kişilerin sağlıklı olmasını sağlar.

– Bitter çikolata sayesinde pürüzsüz bir cildimiz olabilir. Çünkü güneş ışınlarının neden olduğu hasarların iyileşmesini sağlamaktadır.

– Bitter çikolata ile ilgili duyacağınız en güzel haber ise kilo vermeye yardımcı bir besin olmasıdır diyebilirim. Çünkü Tok hissetmenizi sağlar

Bitter Çikolata Nasıl Tüketilmelidir?

Tabi i tüm besinlerde olduğu gibi miktarı iyi ayarladıüında Bitter çikolata da faydalı olmaktadır. Her kişinin bünyesine göre değişsede haftada 2 ve ya 3 kez yaklaşık olarak 30 ile 60 gramlık bitter çikolata tüketilebilir.

Bitter çikolata alırken en az %60 kakao içermesine dikkat etmelisiniz.

Sağlıklı ve Mutlu Olun

(Visited 167 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..