BU İKİ VİTAMİN HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

Merhaba canım arkadaşlarım,

Malum pandemi dönemindeyiz ve covid-19 virüsü ile mücadele ediyoruz. Şu son dönemlerde ülkemizin haritasında koronanın pik yaptığı yerler görüyoruz ve daha dikkatli olmak zorundayız ve  hijyen ve beslenme düzenimize daha çok dikkat etmemiz gerektiğini biliyoruz.

Bir çok uzman bizleri bilgilendirmek için durmaksızın çalışıyorlar ve sağlığımıza daha özen göstermemiz gerektiğini önemle vurguluyorlar. Bunların içerisinde Grip, covid-19 gibi çabuk yayılabilen hastalıklara karşı mutlaka almamız gereken vitaminlerin ve minerallerin olduğu ve bunların içinde D vitamini ve Çinkonun önemine daha çok dikkat çekiliyor .

Her birimiz vücudumuzda hangi vitamin ve mineralin değeri ne kadar öğrenmemiz gerekmektedir. Bunu kolaylıkla kan değerlerimizin ölçümünü yaptırarak öğrenebiliriz canım arkadaşlarım.
Bu nu neden yaptırmamız gerekir diye sorarsanız eğer, Sizin için gerekli olan vitaminler bir diğer kişi için gerekli olmayabilir bu nedenle her kişi kendi değerlerini iyi bilmedir.

Son zamanlarda ise koronavirüse karşı vücudumuzu korumamız için Dvitamini ve Çinko seviyeleri çok önemli arakdaşlarım.Bu nedenle kan seviyelerimiz takip ederek özellikle bu vitamin değerlerimiz korumalıyız.Eğer eksiklik var ise doktorumuzun önereceği dozlarda takviyeler kullanmalıyız.

Bu vitaminlerin yanında canım arkadaşlarım Omega-3 takviyesinide unutmayalım.Malesefki ne kadar doğal beslenirsek beslenelim tükettiğimiz gıdalardan yeteri kadar omega-3 alamıyoruz.

Biliyorsunuz ki Balık-Tavuk-İnek gibi omega-3 kaynağı hayvanlar doğal beslenme alanlarını kaybettiler dolayısı ile hayvansal besinlerden yeteri kadar omega-3 alamıyoruz.

C vitaminine gelirsek taze meyve ve sebzeleri düzenli tüketiyorsanız eğer takviye almanıza gerek kamayabilir.Ancak bağışıklığımız kuvvetlendir için hastalık zamanlarında mutlaka kullanmalıyız ,Zaten sevgili doktorlarımız bunu bizlere önermektedirler.

Sağlıklı Ve Mutlu Olun

(Visited 133 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..