Çayın Faydaları ve Korona Virüs

Çay koronavirüsü için bir koruyucumu?

Merhaba canım arkadaşlarım,çay ne çok şey anlatır bize değilmi..En güzel anlarımızda,en zor zamanlarımız da demleriz çayımızı..

Kendisini hayranlıkla her söylediğini dinlediğim,izlediğim sayın profesör Osman Müftüoğlu bakın çay  hakkında nasıl güzel bilgiler veriyor.

Pandemi döneminde ağır bir imtihandan geçiyoruz,bu dönemde  sağlığımız için beslenmemiz önceliğimiz,prf osman müftüğüoğlu instagram hesabında çay ve yeşil çayın insan sağlığını nasıl etkilediğini  anlattı. Kateşin olarak bilinen Yeşil ve siyah çayın içineki polifenol yapılı epigallokateşingallat yani EGCG maddesinin C vitamininden daha güçlü olduğundan bahsetti ve hücre yenilenmesinde de çok etkili olduğunu söyledi.

Günlük tükettiğimiz çayımızın bilerek yada bilmeden sağlığımız içğn nekadar önemli olduğunu öğrenmek beni çok mutlu etti canım arkadaşlarım.

Evet devam edelim, İçtiğimiz çay ile ruhsal dengemizi sağladımızı da biliyormusunuz, üzüntülü iken,mutlu iken koy bir bardak çay..

Bağışıklık sistemimiz için güçlü bir kuvvetlendirici  ayrıca metabolizmamızın dengeli calışmasında etkin, mis gibi sımsıcacık çayımız.

Karaciğer yağlanmasını engelleyen Çay,kan içerisindeki yağ oranını azalttığı için yüksek tansiyona neden olacak riskleride yokeder.

Beynimizin sağlıklı işlevinde  etkili olan sinirleri hızla yeniler.

Bakın canım arkadaşlarım hepimizi pür dikkat korona virüsden korunmaya iten bu pandemi sürecinde içtiğimiz çayın içeriğinde bulunan Guvarsetin maddesi koronavirüsün hücrelere yerleşme riskini engellediğinin söyledi.

Prf Osman Müftüoğlu günde tükettiğimiz çayın her iki saatte bir çay tüketiminin sağlığımıziçin nekadar değerli olduğunu vurguladı.

Çayı tüketirken orta sıcaklıkta ve ya az ya da hiç şeker katılmadan içilmesi gerektiğinide söyledi..

Artık içtiğimiz çayı daha lezzetli ve daha özenle hazırlayacağız ve mutlaka günlük yaşamımızda çay içmeye yer vereceğiz bunu özellikle çay tüketmeyenler için söylüyorum çünkü benim günlük rutinimde çay da kahvede çok önemli yer tutar biliyorsunuz canım arkadaşlarım.

Sağlıklı ve Mutlu Olun..

(Visited 82 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..