Cildimizi mevsim geçişine hazırlamak için neler yapmalıyız?

Merhabalar mevsim geçişindeyiz ve hava şartlarından en çok etkilenen cildimiz olacaktır. Özellikle nem kaybı oluşacaktır buda yaşlanma belirtilerini ortaya çıkarmaktadır.

Bu durumu önlemek için cildimizin hassaslaştığı bu dönemlerde bol bol su içmeliyiz. Ayrıca sebze ve meyve sularının tüketimi de çok önemli ,cildin nem seviyesini ölçülebilir düzeyde artıracaktır.

İçinde bulunduğumuz durum nedeniyle çoğumuzda dezenfektan ve sabun kullanımında ciddi oranda artış olduğundan cilt kuruluğu da artmakta ve egzemaya yol açmakta.

Cildin lipid bariyerini korumanız için medikal nemlendiriciler kullanmalıyız.

Kolajen üretimini desteklemeliyiz. Saçımızda, yüzümüzde , tırnaklarımızda vücudumuzun her yerinde bulunan en önemli proteindir.

Malesef yaş ilerledikçe vücudumuzda kolojen miktarı azalıyor ve ciltte birçok olumsuzluklara neden olmakta. Bu nedenle kolojeni takviye etmek zorundayız.

Kolajen vücudumuzun en önemli yapıtaşlarından biri. Saçımızda, yüzümüzde, tırnaklarımızda kısacası vücudumuzun birçok yerinde bulunan bir protein. Ancak malesef yaş ilerledikçe vücudumuzdaki kolajen miktarı azalıyor. Bu da ciltte birçok olumsuzluğa neden oluyor. Bu sebeple kolajeni içeriden takviye etmek çok önemli.

Cildimizi mutlaka dıştan ve içten nemlendirmeliyiz. Yaşlanma belirtilerini geciktirmek için cildimizin günlük nem ihtiyacını karşılamalıyız. Cilt tipimize uygun nemlendirici ile cildimizi günlük olarak nemlendirmeliyiz.. Mevsim geçişleri  zamanların da cildin nem ihtiyacı fazlalaşacaktır O yüzden cildi içten de nemlendirmemiz gerekir.

Cildinizdeki renk eşitsizliklerini ortadan kaldırmalıyız ki sağlıklı bir görünüm elde edelim.

Sağlıklı ve Mutlu Olun.

(Visited 26 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..