Çiller İçin Leke giderici Cilt Rengini Açan Maske

Merhaba sevgili arkadaşlarım bu gün sizlerle cilt güzelliğimiz için güzel bir kürden konuşalım.Ana malzememiz Muz; canım arkadaşlarım genellikle çok sevilen ve keyifle tüketilen bir meyvedir ama çoğunluk meyvesini yer kabuğunu çöpe atarız.Sizde muz kabuğunu çöpe atanlardan iseniz durma zamanı .

Neden atmıyoruz diye soranlar, Bu harika meyvenin kabuklarını cilt bakımımızda kullanabiliriz,çünkü çok meyvede olduğu gibi muzun da vitamini kabuğunda..

Muzun kabuğunda çok fazla demir,potasyum,B,C ve K vitaminleri bulunuyor.Ayrıca antioksidan,antibakteriyel özellikleri sayesinde birçok derde deva olabiliyor.

Evet canım arkadaşlarım sizlere çok severek tükettiğimiz muzun kabuğu ile cildinizdeki çilleri yok eden,cilt renginiz açan bir kür hazırlayacağız.

Bu kürü herbzaman ki gibi sizlere tüm detayları ile anlatarak yapılış aşamalarının videosunu hazırladım.Dilerseniz önce videomuzu izleyin ve benimle birlikte hazırlayın.

Videomuzu buraya bırakıyorum..Daha fazla doğal ve çok faydalı kürler,maskeler öğrenmek istersen,Kanalıma beklerim.

Malzemelerimiz.

  • Yarım muz kabuğu
  • Yarım Limon Suyu
  • 1 çay kaşığı Zerdeçal
  • 1 çay kaşığı Bal
  • 1 çay kaşığı Zeytinyağı

Tüm malzemelerimiz bunlar.Her evde artık bulunduğuna inanıyorum bu malzemeleri.Haydi sizlere kısaca yapılış aşamalarından da bahsedeyim.

Önce bir meyve bıcağı ile yarım muz kabuğunun iç kısımlarını bir kab içerisine sıyırarak alalım.Üzerine 1 adet limon sıkalım ve yaklaşık 6 saat kadar dinlendirelim.

Ertesi gün bu karışım üzerine 1 çay kaşığı zeytinyağı,1 çay kaşığı zerdeçal ve 1 çay kaşığı bal ekleyelim

El blendarı ile güzelce inceltelim ve sürülebilir kıvama getirelim.

Artık cildimiz için kullanabiliriz..Sizlere önerim bu kürü gece cildinize sürmelisiniz.Çünkü gün ışığı ile temas etmediğinde daha etkili olacaktır.Ayrıca bu maskenin silinmesi ve temizlenmesi sonunda zerdeçaldan dolayı hafif ciltte sarılık oluşmakta .Bu nedenle cildi iyi yıkamalı ve birkaç kez temizlemeli.Eğer bu kürü hemen uygulayıp dışarı çıkarsanız ciltte oluşan bu durumları unutmayın ve dışarı çıkmadan en az 1 saat kadar önce uygulayın.

Cildinizde oluşan kararmaları yok edecek,Çillerden kurtulmak isteyenlere kesin çözüm olacak mucizevi bir cilt bakım maskesi hazırladık.

Bu cilt maskesini kullanmak için yüzünüze veya ellerinize yada nerede kullanmak istiyorsanız o kısımdaki cilt yüzeyine bir fırça yardımı ile iyice sürün ve 20 dakika bekletin. Sonrasında yıkayın.

En az 1ay boyunca bu maskeyi uygularsanız sizi çok mutlu edecek sonuçlara ulaşırsınız.

Pırıl pırıl ve cilt rengi dengelenmiş,çillerden kurtulmuş olarak en doğal ve en ucuz yoldan cilt bakımınızı da yapmış olacaksınız..

Çok faydalı olması dileğimle hepinizi instagram sayfama bekliyorum orda daha ineraktif olarak sizlerle her an birlikteyim.Bana sormak istedikleriniz ,yorumlarınız veya önerilerinizi bu yazımın yorumlar kısmına bırakırsanız çok sevinirim.

(Visited 307 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..