Cilt Bakımınız İçin Öncelikleriniz

Canım arkadaşlarım cilt bakımı için doğal maskeler önerisinde bulunurken sizlere  cilt bakım konusunda konuşmak gerektiğini de düşündüm ve buradayız. Hepimizin çözmek istediği bir cilt problemi vardır ve ulaşmak istediği bir cilt  güzelliği kesinlikle vardır.

Eminim ki sizlerin de vardır. Fakat bu isteğimize ulaşmak için önceliklerimizi düzenlemeliyiz.Hep beraber cilt bakımında öncelik vermemiz gerektiğini öğrenelim.

Cilt bakımı başlangıcında nelerin öncelikli olduğunu nasıl belirleyebiliriz?

Cildimiz güçlendiren, nemlendiren, sağlıklı görünüm kazandıran ve ışıl ışıl bir yapıya sahip olan bir cilt için önceliklerinizden en önemlisi beslenme düzeniniz olmalı .sigara ve alkol tüketiminiz, kirli havalı ortamlarda bulunmanız, stres, üzüntü gibi duygu durumları da cildinize yansıyacaktır, Su tüketiminiz çok önemlidir ve cilt temizliği rutiniz ..Tüm bunlar sizin öncelikleriniz belirleyecektir.

Evet  güzel bir cilt için öncelikle cildimizdeki olan problemi iyi bilmek ve bu problemin çözümüne odaklanarak başlamalıyız. Şöyle örnekleyebiliriz akneli ,yağlı bir cildiniz var yada kuru bir cilde sahip iseniz .cildiniz iyi tanımak da cilt bakımı için önceliklerinizden olmalıdır.

Cildiniz Nem desteğine ihtiyacı varsa ,eskilerde olduğu gibi canlı ve dolgun görünmediğini düşündürüyorsa önceliğiniz nemlendirmedir. Cildi nemlendiren en önemli şey günlük ihtiyacınız olan su tüketiminizdir. Sakın su içmeyi ihmal etmeyin.

Youtube kanalımda ev yapımı doğal ürünler ile cilt bakımınız için hazırlanmış maskelerimizin videolarını bulabileceksiniz.İnstagram/seherakgül sayfamdan bana kolayca ulaşabileceğinizde unutmayın

Sağlıklı ve Mutlu Olun..

(Visited 137 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..