Cilt Güzelleştiren Besinleri Öğrenelim mi?

Herkese kocaman sevgiler canım arkadaşlarım en kıymetli organınız nedir desem ne dersiniz.Ben cevap veriyorum, benim en kıymetli organım cildim dostlar.Nekadar iyi olursa cildim okadar genç ve dinamik görünümde oluyorum.Kesinlikle bu sizler içinde geçerli.İşte bu sebeple hepimiz cilt güzelliği için iyi beslenme fikrine iyi adapte olmalıyız.

Cildimizin sağlığın korumak için sadece cilt bakım ürünleri yeterli değildir.Önceliğimiz iyi beslenmek olmalı özellikle cilde iyi gelen yiyeceklerden faydalanmalıyız.Sizlere cilde iyi gelen ,cildi güzelleştiren besinleri araştırdım bakalım haydii.

Sebzeler,içeriklerindeki vitaminler sayesinde vücut direncini artırır,kilo alımını dengeler ayrıca içeriğinde olan mineraller ve bazı etken maddeler sayesinde ise cildi sıkılaştırma,kırışıklıkları öneler ve cildi parlatır.Ama ilk yapmamız gereken dostlarım Sebzeleri ve meyveleri öncelikle hayatımıza sokmalıyız ve düzenli tüketmeliyiz.

Cildi Besleyen Güzelleştiren Yiyecekler Neler?

İçeriğinde karotenoid içeriği ile kan dolaşımını hızlandıran Kapya biber, ciltte oluşabilecek kırışıklıkları önlüyor. Ve sadece 30 kalori.

A,C ve E vitaminleri ile vücut direncini artıran cilde parlaklık veren Ispanak tam da mevsiminde iken bol bol tüketilmeli.Canlanan cilt harika bir ışıltı kazanacaktır.

Cildinizde kuruluk ve kırışıklar ile savaşmak için Kereviz en büyük desteğiniz olacaktır.Cildin nem dengesini sağlayacak bulunmaz bir nimettir.

Göz sağlığındaki desteğini hepimizin bildiği Havuç cildinizdeki ölü hücreleri onarır ve cildi sağlıklı bir görünüme kavuşturur.

Tabiki bu sebze çeşitleri bu kadar değil rengarenk yeşillikler ,mor sebzeler,turuncular herbiri Allahın birer lütfu biz canlılara lütfen her sebzeyi mutfağınızda mutlaka deneyimleyin ve tüketin.

Cilde İyi Gelen Meyveler Nelerdir?

İçeriğinde C vitamini ve antioksidan barındıran tüm meyveler özellikle  tüketilmelidir arkadaşlarım. Bedenimizin sağlıklı olmasına destek bu besinler, son zamanlarda cilt güzelliği için üretilen bakım ürünlerinde de oldukça revaçta. Besinlerimize özen göstererek cilt sağlığımızı pekiştirebileceğimiz öğrendik arkadaşlarım Bakalım bu besinler içerisinde ki meyvelere..

Nar anti-aging özelliği ile ciltte yeni hücreler oluşumunu destekler ayrıca Antioksidan özellikliği ile de cilt sağlığını korumada üst seviyede rol üstlenir.

Mutfakların kraliçesi Domates Likopen açısından zengin bir besindir.Çok güçlü bir antioksidandırve Domates, cildi korur ve akne oluşumunu önler.

Tam mevsimindeyiz ve bol bol tüketmeliyiz ,Antioksidan özelliğe sahip olan Elma, cildiniz yaşlanma belirtilerine karşı savaşıyor.

İçeriğinde bolca C vitamini barındıran Armut bu sayede cildi sıkılaştırıyor, pürüzsüz ve canlı bir görünüm kazandırıyor.

Yüksek likopen ve antioksidan sayesinde temiz ve aknesiz bir cilde sahip olmak için Greyfurt tüketmeyi ihmal etmeyin.

Ananas nefis lezzetinin içerisinde sakladığı eşşiz vitaminler ,mineraller ile cildin kuruyup pul pul dökülmesini engeller ve  kolajen üretimini artırır

C vitamini açısından zengin bir meyve olan karpuz, cildi nemlendirmeye yardımcıdır.İnşallah sağlıkla yazında buluşalım ve bol bol karpuz tüketelim canım arkadaşlarım.

Herkese ışıl ışıl sevgiyle bakan gözler pırıl pırıl sağlık fışkıran bir cilt diliyorum..

Sağlıklı ve Mutlu olun

(Visited 91 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..