Cilt Güzelliğinizde Sindirim Sisteminizin Etkileri

Vücudumuz toksinleri cildimiz aracılığı ide  dışarı atar eğer bir bir sorun varsa bağırsaklarımızda bu ilk önce cildimizde görünür.

Cildimiz vücudun en önemli bölümleriyle ilişkilidir. Yani akne, egzama, sedef vs gibi cilt rahatsızlıkları vücudumuzda daha fazlası olabileceğini işaret eder.

Cilt problemlerinin çözümü için yüzeydeki problemlerden daha da derine inmek gerekiyor. Başka bir deyişle tıbbi bir tedavi yolu takip etmek gerekir. Bu şekilde vücudun bağlı olduğu diğer bölümlerinde sorunun çözümü bulunabilir.

Cildimizi güzelleştirmek için bağırsaklarımızdan başlayalım.
Önce bağırsaklarımızda problem var mı bunu bulabilmek için doktor önerileri ile birkaç tahliller yaptırabilirsiniz.Bu tahliller,  dışkınızı ve bağırsaklarınız incelenir bu şekilde bakteri miktarını ölçerler Bu şekilde çözüme gidebilirsiniz.

Besinlerin bağırsak sağlığımız ve cilt sağlığımız için önemi

Bağırsaklarımıza en çok zarar veren işlenmiş yiyeceklerdir. Yapımın da zararlı maddeler içerdiğinden bu tarz yiyecekler tam olarak sindirilemez.

Tüm bağırsak sorunlarını ortadan kaldıran ayrıca cildimizi güzelleştiren doğal besinler tüketmek sağlığımız için çok önemlidir.

Kemik suyunun iyileştirici bir etkisi vardır ve kolajen içerir,kolajen cilt ve bağırsak sağlığı için çok etkilidir.

Bitki çayları kronik enfeksiyonlara iyi gelebilmektedir.

Fermente edilmiş bazı sebzeler bağırsak için yararlı probiyotikler sağlar.Aynı zamanda cildinize de iyi gelir.

Hindistan cevizi yağı cilt ile bağırsak arasındaki bağı iyileştirmek için çok faydalıdır.

Sağlıklı ve Mutlu Olun.

(Visited 123 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..