Detoks Nedir Ne İşe Yarar?

Merhaba canım arkadaşlarım bana çokca sorulan bir sorunun cevabını konuşalım bu akşam.

Detoks Nedir ve Detoks Ne İşe Yarar? Eveet soru bu, Vücudumuzda ki toksin maddelerden arınabilmek için maydanoz,limon , salatalık gibi gıdalardan hazırlanan suya Detoks suyu diyoruz, günlük yaşantımuzda uyguladığımız bu suyu içerek yaptığımız arınma işleminede Detoks diyoruz canım arkadaşlarım.

Hazırladığımız taze sebze suları,taze meyve suları tüketerek inanılmaz faydalar sağlıyoruz.

Detoks suları çok çeşitli içeriklerle hazırlanabilmektedir  ve kişinin sağlıklı beslenmesi içinde önemli rol oynuyor.

Yeterince su içmeyen çok kişi çeşitli içeriklerle hazırlanmış bu suları tüketerek günlük su ihtiyacınıda karşılayabilmektedir.

Suyun içerisine çeşitli meyveler, sebzeler doğranarak veya dilimlenerek detoks sularının hazırlanabilmektedir. Detoks sularının tatları, kendi damak zevkinize göre değiştirilebilir içerisine ekleyeceğiniz  meyveler ve sebzeler kendi isteğinize bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Detoks suyunu hazırlamakta oldukça basittir; 1 litrelik su içerisine sevdiğiniz meyve ve sebzeleri  ekleyip, 1 saat beklettiğiniz de detoks suyunu hazırlamış olacaksınız.

Kilo vermeyi düşünenler detoks sularının iöerisine tok tutan özelliğe sahip tarçın ekleyerek açlık hisslerinide bastırabilirler.

Ayrıca detoks sularını rutin kullanarak kür şeklinde de tüketebilirler.Youtube/Seherakgül kanalımda çok çeşitli hazırlanmış detoks ve kür tarifleri bulacaksınız mutlaka göz atın.

Evet kilo vermek isteyenler için en popüler detoks suyu limon ve maydanoz ile yapılan olduğunu söyleyebiliriz.Tıklayıp öğrenebilirsiniz.👇👇👇

3 Günde Bu Karışımla Karın Yağlarını Yok Edin- Zayıflama Göbek Eritme

Detoks uygulamanın insan vücuduna sayısız faydası vardur canım arkadaşlarım şimdi birlikte detoks suyu ne işe yarar önemli bilgiler öğrenelim.

Detoks Suyu Yararları Nelerdir?

Detoks suyunun insan vücuduna sağladığı en bilinen yarar su tüketmekte sıkıntı yaşanlardan ise  kişinin günlük su içme ihtiyacını karşılamasıdır diyebiliriz. Tam da bu nedenle detoks konusunda öne çıkan Detoks Suyudur. Sade suyla arasındaki  fark, detoks suyunun içeriğine eklenilen bol miktarda vitamin ve mineral olduğunu söyleyebiliriz.

Detoks suyunun yararlarını sıralayalım.

  • Sindirim sisteminin dostudur, bağırsakları çok iyi çalıştırır.
  • İçeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde kişiyi enerjik ve zinde tutar.
  • Vücudun susuz kalmasının önüne geçilir ve Vücuttaki pH dengesi düzenlenir.
  • Vücudu güçlü tutar böylece bağışıklık sistemi kuvvetlenir
  • Vücuttaki biriken tüm toksinleri ,ödemi idrar yoluyla dışarı atar.
  • Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımı da sağlar
  • Tok tutma özelliği ile kilo vermek isteyenlere destekdir.
  • Vücudun ph dengesini yükseltmesi sayesinde Cildi iyileştirir ve güzelleştirir.

Sağlıklı ve mutlu olun

(Visited 77 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..