Diyet Bozmayan 5 Masum Atıştırmalık

Bazen yaptığımız diyetlerde psikolojimiz alt üst olabiliyor, ve neden diye isyan etmeye başlıyabiliyoruz. Neden en çok sevdiğim şeyler bana kilo yapıyor diye düşünmeden edemiyoruz.

Üzülmeyin canım arkadaşlarım diyetiniz bozmadan hem tatlı hem de doyurucu birkaç atıştırmalıktan bahsedeceğim sizlere.. Bunlar diyetisyenlerin önerisi merak etmeyin.. Kilo aldırmadıkları da kanıtlanmış..

1-Meyve şişleri, Özellikle muz ve çilek .mango üzüm tercih etmelisiniz. Yapılışı da çok basit meyveleri tıka çöp şişe diz hem göze hem de damağınıza hitap etsin. Bu şişleri 45 dk buzlukta dondurup öyle tüketmelisiniz.

2-Tatlı patates ve tarçınlı yoğurt, atıştırmalığım birazda doyursun beni diyorsanız tatlı patatesleri yıkayın ve fırına verin ,mikrodalga fırında da olur.Pişirin patateslerinizi sonra soğutup kabuklarını soyun.Ezin patateslerinizi üzerine yoğurt gezdirin ve en üste de tarçın serpin.Hadi afiyet olsun..

3-Fıstık ezmesi ve elma dilimleri Elmaları fıstık ile yediğiniz de bu mükemmel hızlı çözüm için teşekkür edeceksiniz, yapımı da kolay sağlıklı bir atıştırmalıktır. Bir elmayı dilimler halinde kesin ve üzerine fıstık ezmesi sürün. Fıstık ezmesinin güçlü bir tadı vardır ve sakın yemeyi de abartmayın ..

4-Kayısılı ballı yoğurt en sevdiğim atıştırmalıktır kendileri İşe giderken bile yanınızda götürebilirsiniz çok kolay hazırlanılabilen ve sağlıklı bir atıştırmalıktır. Yoğurda kur kayısılarınız incecik doğrayın içerisine 1 kaşık bal katın ve karıştırın işte bu kadar

5-Dut ve Dutsu meyveler içerisinde en sevdiklerinizden alın ve bu dutsu meyvelerden  avuç dolusu yıkayıp kaseye koyun, ve afiyetle yiyin .hepsi bu! Çok ferahlatıcı ve sağlıklı bir atıştırmalıktır.

Sağlıklı ve Mutlu Olun..

(Visited 229 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..