Diyet Süreçlerinizde Motivasyonunuzu Artırın

Merhaba canım arkadaşlarım 9 adımda diyet motivasyonunuzu arttırın

Dengeli ve sağlıklı beslenmek ; zayıflamak sağlıklı kilo vermek için yapılan süreci diyet diye adşandırıyoruz.

Diyet uygulamaları ,beslenme programları katı ve sürdürülebilir olmadısı bazen diyet kelimesine karşı ön yargı oluşturabilmektedir.

Canım arkadaşlarım diyet yaparken motivasyonuzu  arttıracak birkaç önerilerde bulunacağız sizlere.

Hedefiniz Geçici olmasın.

Diyet sürecimize başlarken  amacınızı net bir şekilde belirleyin.Tatilde ince olmak mı, İstediğin elbiseye giyebilmek mi 😇 yok yok bu hedefler geçici ; bu tarz hedefler yerine uzun süreli olabilecek fit bir vücut ile sağlıklı bir yaşam olmalı hedefiniz

Sabırlı Olun ve Ekip Çalışmasının Gücüne İnanın,

Evet Hedefimizi  kesin ve diyet sürecine adımımızı attık. Bu adımdan sonra kararlı ve sabırlı olmak çok önemli. Diyetisyeninizle birlikte karar vermeli ve , birlikte başaracağınıza güven duymalısınız.

Sağlıklı ve Doğru Alışveriş Yapın
Diyet sürecinizde mutfağınızdan yüksek kalorili ve işlenmiş gıdaları elemekle başlayın. Evinize
daha sağlıklı ve hafif atıştırmalıklar alarak alışverişinize başlayın. Bu tarz ürünleri kendinizde yapabilirsiniz  veya alışveriş yaparken bu ürünleri alabilirsiniz .

Her Gün Tartılmak Motivasyonu Düşürür.
Her gün tartılmayın, Haftada bir kez, sabit bir gün ve aynı tartıda, Aynı kıyafetle, aynı tokluk düzeyinde tartılmak doğru ağırlığı hesaplamak için iyi bir  yöntem.

Su İçmeyi Unutmayın
Yeterli su tüketimi sağlığımız için ve motivasyonumuz için çok çok önemlidir.

Yetererince su tüketmediğinizde , halsizlik, baş ağrısı, isteksizlik hissedebilir ; bu durum motivasyonunuzun düşmesine neden olur.  Kendinizi günde 8-12 bardak su içmeye alıştırın.

Hareketli Olun. 
Günlük egzersizler ,fiziksel aktiviteler yapmaya çalışın. Sevdiğiniz ve keyif alacağınız bir aktiviteyi rutin haline getirin.Bu motivasyonunuzu olumlu etkileyecektir.

Beslenmenizi Yediklerinizi Not Edin
Yediklerini not almanız sizi kontrollü yemeye motive edecektir. Beslenme günlüğü tutabilirsiniz..

Beslenme Listeniz Renkli Olsun

Beslenme listenizde mutlaka diyetlerin sevilen 5 rrenkli yiyeceklerinden bulundurun ve hergün bir renk ile beslenin. Katı ve sürekli aynı besinlerin olduğu bir diyet motivasyonunuza zarar verecektir.

Profesyonel destek alın

Diyet süreçlerinde bilinçsiz beslenme çokbüyük zararlara sebep olabilir.Mutlaka profesyonel bir destek ile yola çıkın . Diyet öncesinde mutlaka bir doktora kontrolünden geçin. İşin profesyonelleri motivasyonunuzu artırır ve amacınıza ulaşmanıza yardım eder.İletişiminizin, etkileşiminizin iyi olduğu diyetisyen, psikolog ve bir spor eğitmeniyle çalışmaya başlayın ve mutlu son sizindir.

Sağlıklı ve Mutlu Olun.

(Visited 16 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..