Diyette Asla Yapmamanız Gerekenler

Kilo verebilmek için birçok diyet birçok kür mevcut biliyorsunuz arkadaşlar.Önemli olan vücut yapınıza uygun diyeti  bulmak ve onu doğru uygulayabilmektir.Belki birçok kez denediniz ama ideal kilonuza kavuşamadınız ve ya verdiğiniz kilolara çok geçmeden fazlasıyla geri aldınız.Bunun nedeni diyet sürecinizde yaptığınız hatalar olabilir.Bu hatalar neler olabilir diyetinizi bozan 10 davranıştan konuşalım mı hep beraber..

1- Vücudunuza Su Kaybı Yaşatmayın..

Kilo verme sürecinde yağ yakının yanında ödem de atarken vücudumuz su da kaybeder.Diyet yaparken vücut önce ödem atar bunu yağ yakımı ile karıştırmamak lazımdır.Gün içerisinde almanız gerek su miktarını mutlaka almalısınız.

Su içmek  yağ yakımını hızlandırır ve sindirimi kolaylaştırır.

2- Light Ürünlerden Uzak Durmalısınız..

Önce Light ürünler nedir ona bakalım , yağı, şekeri ve kalorisi azaltılmış gıdalar light ürünlerdir. Bize çok da faydalı gibi gelebilir çünkü daha az kalori içermektedir.Bu light gıdalar sağlıksız beslenmemize sebep olur ve kilo vermemize de yardımcı değillerdir.Bunların yerine işlenmemiş,doğal besinleri doğru ölçülerde tüketmeyi tercih etmeliyiz.

3- Bitki Karışımlarını Bilerek Kullanın

Bitkiler şifa kaynağıdır.Depo yağların yakılmasında ve iştahıda azaltmaya yardımcıdır.Ancak bu hazırladığınız çaylarda ,kürlerde kullanacağınız bitkileri bilmeden kullanırsanız toksik etki yaratabilir.Bu nedenle hangi bitkiler nasıl kullanılır iyi öğrenmelisiniz.

5- Aç Kalmayın

Diyet süreçlerinde yapılan en büyük hatalardan biridir Aç kalarak kilo verebileceğinizi düşünmektir.Vücut aç kaldığında sadece ödem atar ,yağ yakmaz ve su kaybına neden olur.Ve verilen kilolar hızlıca geri alınır.Vücudumuzun zayıflayabilmek için sindirim yapması gerekmektedir.Sağlıklı beslenmeyi dengeli bir biçinde yaparak kilo verebiliriz.

6- Diyetisyene Danışın

Tek başınıza zayıflamaya karar vermeyin.Diyet süreçlerinizi doğru planlayacak uzmanlardan yardım alın.Özellikle şok diyetler,sıkı detoksları bilinçsizce tek başınıza uygulamak sağlığınız bozacaktır.

7- Karbonhidrat Seçimini Doğru Yapın

Karbonhidratlar vücudumuzda su depolar ve şişkinliğe neden olur.İllede karbonhidrat tüketeceğim diyorsanız Beyaz un yerine tam buyday unu tercih edin.

8- Tatlandırıcı Kullanmayın

Diyet sürecinizde Şeker ve tuz tüketmemek için yapay tatlandırıcı kullanıyorsanız diyette yapıyor sayılmazsınız.Bu yapay tatlandırıcılar yerine doğal pekmez ve bal kullanabilirsiniz.Tuz yerine baharatlar kullanabilirsiniz.

9- Atıştırmayın

Diyetinizde öğünlerinize sıkı sıkı bağlısınız ama aralardaki ikramları geri çevirmiyorsanızkilo verme sürecinizi bozacaksınız.küçük bir parça çikolata masum görünsede sindirim düzeninizi bozacaktır.Bu küçük atıştırmalıklarınız herzaman kuruyemiş ve meyve olursa doğru tercih olacaktır.

Evet canım arkadaşlarım Gözünüzü Hedefinizden Ayırmamalısınız..

Amacınız ideal kilonuza kavuşmak ve sağlıklı olmaktır değilmi işte diyetiniz sizlerin kişisel yolculuğunuz. Kendiniz başkaları ile kıyaslamadan kilo vermeye çalışan ve basaranlarla konuşmak motive edecektir.Sakın umutsuzluğa kapılmayın,Unutmayın her beden farklı çalışır ve her diyet kişiye özeldir.

(Visited 249 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..