Dümdüz Bir Karın İçin Hangi Besinler Tüketilmeli?

Dümdüz Bir Karın İçin Hangi Besinler Tüketilmeli?
Merhabalar sevgili arkadaşlar, düz bir karına sahip olmak hemen hemen hepimizin hayalidir. Düz karın için egzersiz yapmak tek başına yeterli değildir. Aynı zamanda kilo kaybını sağlayan besinlerden de tüketmenizi öneriyoruz. Böylelikle zayıflayacağım derken sağlığınızdan da olmamış olacaksınız. Düzenli egzersizle birlikte sağlıklı besinler tüketerek hayalinizdeki düz karına ulaşabilirsiniz. İşte detaylar.
Karnabahar
Kilo vermeyi düşünüyorsanız buzdolabınızdan kesinlikle karnabaharı eksik etmeyiniz. Karnabahar hem kan şekerinizi düşürüyor hem de kilo almanızı önemli ölçüde engelliyor. 100 gramlık bir karnabaharda sadece 25 gram kalori vardır. Karnabaharın aynı zamanda glisemik indeksi (GI) seviyesi de düşüktür.
Fasulye ile Yumurta
Kahvaltı öğünü sağlık için çok önemlidir. Kahvaltınızda yağ, simit vs. ürünler tüketmek yerine yumurta ve fasulye gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. Yumurtada protein olması sebebiyle gün boyu aç hissetmenizi engeller. O nedenle diyet listelerinde mutlaka olması gerekiyor. Fasulyede lif bakımından zengindir. Bu iki gıdayı tüketerek aç kalmaktan kurtulabilirsiniz.
Somon
Hem protein hem de sağlıklı omega-3 yağlarını somon içerisinde barındırıyor. Diyet listelerinin de tok tutması sebebiyle somon vazgeçilmezidir. Somonun içerisinde lifte yer almaktadır.
Yeşillik
Ispanak, karalahana, marul vb. tüm yeşil sebzelerin hem besin değerleri hem kalorileri düşüktür. Kalsiyum bakımından da zengin olduklarından dolayı yağ yakmanıza çok yardım eden besinlerdir. Yeşilliklerle dolu salatanızın içerisine avokado ekleyip muhteşem lezzet yakalayabilirsiniz.
Sebze Çorbası
Kilo vermek ve düz karına sahip olmak için öğle ile akşam yemeklerinde et suyundan yapılan sebze çorbası katabilirsiniz. Sebze çorbası %20 oranında kaloriyi azaltıyor. Bu durumun en büyük sebebi sevgili hanımlar, çorbanın içerisindeki sıvının mideyi doldurması olduğunu söyleyebilirim.

 

(Visited 87 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..