En güçlü antibiyotik UDİ HİNDİ

Geleneksel tıpta yüzyıllardır kullanılan ve bağışıklık sistemini destekleyen Udi Hindi, mikropların vücuttan atılmasını sağlayan özelliğiyle pandemi döneminde tüm dikkatleri üzerine çekti.

Bilinen en güçlü ,doğal antibiyotik olan , bağışıklık sistemini güçlendiren udi hindi Doğu Asya topraklarında yetişir, odunsu bir yapıya sahip bir ağaçtan elde edilir. Diğer adı öd ağacıdır. Çinde sık görülür ve her mevsim yaprakları vardır ve mevsimlerden etkilenmez.

UDİ HİNDİ’NİN FAYDALARI?

Udi Hindi bitkisi, doğru şekilde kullanıldığında bağışıklık sisteminin güçlenmesine, vücuttan mikropların atılmasına ve birçok hastalığın tedavi sürecinin hızlanmasına destek olur. Daha çok yağ ve toz halinde tüketilir.

İçeriğinde udi hindi tozu, saf zeytinyağı, bal, zencefil, tarçın ve limon kullanılarak hazırlanan udi hindi yağı bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde oldukça etkilidir.

Toz udi hindiba balla karıştırılarak tüketildiğinde antibiyotik özelliği kazanır.Vücuttaki iltihaplanma ve enfeksiyonlara karşı faydalıdır: Özellikle toz haline getirilmiş udi hindi bitkisi, balla karıştırılarak tüketilmesi iltihap ve enfeksiyonların vücuttan atılmasını sağlar.

Boğaz ağrısı ve burun akıntısına karşı çok etkilidir.Boğazı yumuşatması , boğaz ağrılarında kullanılması çok etkili olmaktadır.

Balgam sorunu olanlar, udi hindi kullanarak udi hindi  solunum yolunu rahatlatabilir, burun akıntıları ve burun tıkanıklığı gibi sorunların önüne udi hindi kullanılark geçebilirler.

Sağlıklı ve Mutlu Olun.

(Visited 158 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..