Ev Yapımı Boğaz Pastili/ Öksürüğe ve Boğaz Ağrısına Anında Etki Ediyor

Herkese sağlıklı günler dileyerek aşlıyorum bugünkü tarifime canım arkadaşlarım.Evimizde en doğal ürünlerle boğaz pastili hazırlayalım..

Pastilimiz boğazınızın kuruluğuna iyi gelecekitahriş olmuş hissini tamamen yok edecek ,özellikle çocuklarınızada korkusuzca verebileceğiniz mucize bir tarif ..

Pastil tarifim için her zamanki gibi tüm detaylarını anlattığım şahane bir  bu video hazırladım.Videoyu izledikten sonra hemen mutfağınıza gidip yapabileceksiniz arkadaşlarım..

Pastil için gereken malzemelerimiz

  • 2 çorba kaşığı taze zencefil suyu
  • 2 çorba kaşığı pekmez
  • 1 çorba kaşığı limon suyu
  • 1 çay kaşığı miktarda toz zencefil
  • Öğütülmüş Karanfil veya 5-6 adet kuru karanfil
  • Toz acı biber
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1/2 su bardağı da su

Dilerseniz hemen hazırlamaya başlayalım ..

Geniş bir kap içerisine şeker ve suyu alalım ve karıştırarak şekeri eritelim.Pekmezi ve zencefil suyu ve toz zencefili ve bir çay kaşığı Zencefil ,bir çay kaşığı Karanfil ve bir çay kaşığı toz acı biberi karışıma ilave ederek tüm malzemelerimizi kabımıza alalım.

Ocağımıza almadan önce iyice karıştıralım ve şekeri eritelim.Çünkü şekeri pişirdiğimizde pastil de bozulma olabiliyor.Evet 15-20 dakika kaynatalım kıcam aldığında ise ocaktan alalım.Kıvam alan pastili oluşturmaya geçelim.Fırın kağıdı üzerine damlalar halinde dökelim ve iyice soğuyuncaya dek bekletelim.Artık pastilimiz hazır.Cam şeker gibi çok da şirin görünüyorlar.

Evet canım arkadaşlarım çok şifalı bir pastil hazırladık,öksürük anında bir tane kullandığınızda anlık iyileşme sağlıyor.Ayrıca pastili çantamızda bir kutuya doldurup taşıyabiliriz.Sıkıntılı anlarımızda şifalı pastilimizden 1 tane yiyebiliriz.

Pastillerimizin birbirine yapışmaması ,havadaki nemi çekerek bozulmaması için 2 çorba kaşığı pudra şekeri ile harmanlayalım ve bir kavanoza doldurup istediğiniz süre saklayalım.

Hepinize Şifa olması dileklerimle videoyu beğenmeyi kanalıma abone olmayı ve yorum bırakmayı unutmayın Hasta olan herkese acil şifalar diliyorum .

 

(Visited 225 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..