Faydalarını Bilsek Hergün Çöpe Atar mıydık -Her Derde Deva Çay Tarifi

Kabuklarını Çöpe Attığımız Mandalina ile Her Derde Deva Çay Tarifi

En sevdiğim meyvelerdendir mandalina ,ya sizin canım arkadaşlarım ,Hepimizin çok sevdiği ve sıkça tükettiği meyveler vardır. Bu meyveleri yerken dikkat etmediğimiz şey ise kabuklarının vücudumuza faydası çoğumuz bunun önemini bilmediğimiz için kabukları çöpe atıyoruz.

Kabukların çöpe gitmesine artık son veriyoruz ve artık mandalinanın kabuğunu çöpe atmıyoruz. İştah kontrolünden ,kuru öksürüğe kadar, nefes darlıklarından astım bronşit hastalıklarının tedavisine kadar birçok faydası var.

Vitamini kabuğunda denilen meyvelerin içinde kesinlikle mandalinada bulunuyor canım arkadaşlarım. Artık mandalinanın kabuğu ile sizlere şifa deposu bir çay hazırlayacağım. Mandalinanın kabuğundaki beyaz kısımlar pektin maddesi içeriyor arkadaşlar,

Pektin maddesi tokluk hissi yaratarak porsiyon kontrolünü sağlıyor aynı zamanda aşırı iştahın önüne geçiyor ve zayıflama sürecinde çok güzel yardımcımız oluyor arkadaşlarım. Ayrıca mideye çok iyi geliyor aynı zamanda mide rahatsızlıkları Hazım sorunları sindirim problemleri yaşayan arkadaşlarım için oldukça faydalı olacaktır.

Kolesterolü düşüren harika bir çay hazırlayacağız, mandalina çayı burun tıkanıklığına çok iyi geliyor . İnatçı kuru öksürüğe de çözüm bulacaksınız bu çay ile.

Faydalarını saymakla bitiremediğim mandalina kabuğu çayı nasıl yapılır_

Mandalina kabuklarını kapağı kapatılabilen bir çaydanlık içerisine kabukları parçalayarak dolduralım üzerine 3 su bardağı kaynar su ilave edelim. Kaynar su içerisinde yaklaşık 4 -5 dakika demlenmeye bırakalım. Ve çayımız demlenme sonucunda hazır olacaktr.

Mandalina Kabuğu Çayı Nasıl Kullanılır?

Sabah öğle akşam yemeklerden önce mandalina çayımızı içtiğimizde zayıflamada çok büyük etkisini görüyoruz arkadaşlar , öksürük için de aynı  kullanım şeklini uygulayabiliriz.

Burun tıkanıklığı ve nefes darlığı için kullanacaksa içerisine birkaç damla okaliptüs yağı ilave ederek yüzümüzü buharına tutabiliriz böylece burnumuz açılacaktır böylece nefes açıcı özelliğinden de bu şekilde yararlanabiliriz bu şekilde kullanım şekilleri farklılık gösteriyor.

Sadece tüm faydalı özelliklerinden vücudumuz yararlansın istiyorsak en güzeli günde 3 bardak tüketmek olacaktır canım arkadaşlarım.

Evet canım arkadaşlarım youtube/seherakgül kanalıma bekliyorum .Birbirinden değerli doğal kürler bulabileceksiniz.

Instagram/seher_akgul sayfamdan da takip ederseniz interaktif paylaşımlarımla her an iletişimde olacaksınız bizimle.

Sağlıklı ve Mutlu Olun.

 

(Visited 88 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..