Faydalarını Bilseniz Asla Çöpe Atmazdınız-Kilo Vermeden İştah Kapatmaya Her Derde Deva

Kışın en sevilen meyvelerinden mandalina kabukları ile nefis bir çay hazırlayacağız.Evet kabukları ile ,artık çöpe atmak yok.İştahınızı kapatacak akşam otururken abur cubur yeme isteğiniz yok edecek diyette iseniz etrafınızdakilerin yediklerinde gözünüz kalmadan mis gibi yudumlayacaksınız çayınız..

Haydi başlayalım mandalina kabuğundan çayımızı yapmaya..

Kişi sayınızagöre ayarlayabilirsiniz çayınızda kullanacağınız mandalina kabuklarını.

Öncelikle mandalinaları temizlemek için tuz ile ovalım ve sonrasında su ile birkaç kez durulayarak yıkayalım.Ve mandalınaların kabularını soyalım ayrı bir kaba alalım.

Bir çaydanlık içerisine mandalina kabuklarını elimizle doğrayalim minik minik kopararak çaydanlığa dolduralım.Üzerine 1 adet çucuk tarçın ve 2 adet defne yaprağı ilave edelim.Diğer tarafta kaynattığımız su hazır ise onuda çaydanlığı dolduracak kadar ekleyelim.

Mandalina kabukları kaynar su içerisinde 6-7 dakika kadar demlensin sonrasında afiyetle içebilirsiniz.

Sindirim sistemiziin düzene girmesine ,bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olacak bu çayı hamile iseniz,alerjik sorunlarınız varsa doktorunuza danışmadan kullanmayın.Diğer türlü zaten doğalürünlerden elde ettiğimiz bir çay olduğu için gönül rahatlığı ile içebilirsiniz.

Yazında içmek isterseniz bu çayı mandalina kabuklarını kurutarak saklayabilirsiniz ve istediğiniz zaman çayınız demeleyip içebilirsiniz.

Mandalina kabuğu çayımızın yapılış aşamalarını ve tüm püf noktalarını detaylıca anlattığım videomda bulabilirsiniz.


Daha fazla doğal kürler öğrenmek isterseniz sizleri YOUTUBE/SEHERAKGÜL Kanalıma beklerim..

Sağlıklı ve mutlu olun..

(Visited 383 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..