Fazla kilo -Obezite Nedir ?

Merhabalar canım arkadaşlarım günümüzde yaşam tarzının ortaya çıkardığı en sağlık sorunlardan biri olan fazla kilolu olmak. Fazla kilolu olmak kalp ve solunum hastalıkları , diyabet , hipertansiyon gibi bazı kanser türlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Gittikçe büyüyen ciddi bir sorun Obezite ve kilo fazlalığı , yaşam tarzımıza ve beslenme düzenimize dikkat ederek le yavaş ve istikrarlı şekilde kilo vererek sağlığımızı koruyabiliriz.

Obezite Nedir ?

Canım arkadaşlarım obezite bir sağlık sorunudur, Vücudumuzda ki yağ dokusunda anormal şekilde yağ birikmesinden kaynaklanan ve sağlığı tehdit eden bir  durumdur.

Bu yağlanma neden olur sorusuna besinlerle aldığımız kalorilerin harcadığımız kalorilerden fazla olması sebep olmaktadır.

Pekii ideal kilomuza sahip olup olmadığımızı nasıl anlarız. Bunun en kolay yolu Yağ dağılımlarımıza bakabiliriz.

Yağ dağılımını vücut yapısında duruşuna göre meyvelere benzetmiş uzmanlar haydi bizde bakalım.

Vücudumuzdaki yağ dağılımını belirlemek için bel çevresini ölçebiliriz. Bu ölçü erkeklerde 94-102 kadınlarda ise 80-88 olmalıdır. Bu ölçülerin dışına çıkıldığında göbek çevresinde aşırı yağlanma olduğunu göstermektedir. Bu durumda olan bir kişi ise ciddi sağlık sorunlarıyla karşı karşıyadır.

Beslenme düzenimiz mutlaka olmalı canım arkadaşlarım ve hareketsiz bir yaşamdan mutlaka kendimizi kurtarmalı ve günlük en az yarım saat yürüyüşlerimiz yada egzersizlerimiz olmalı. Bunlara ek olarak sizleri youtube kanalıma davet ediyorum orada metabolizma hızlandıran ,yağ yakımını kolaylaştıran birçok doğal kür bulacaksınız.

Youtube/seherakgül kanalıma abone olmayıda unutmayın.

Sağlıklı ve Mutlu olun

(Visited 116 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..