Gençleştiren Botoks Etkili Kakao Maskesi/Kırışıklık Karşıtı Ev Yapımı Maske

Canım arkadaşlarım bugün sizlerle birlikte evde doğal botoks etkili maske yapacağız ,yüzümüz toplumda en belirgin karakteristik özelliklerimizi taşıyan vücudumuzun bir bölümü, yüzümüzde ise en çok dikkat çeken yer gözlerimiz, Dolayısıyla göz çevresindeki kırışıklıklarımız ,mimik çizgilerimiz birer yaşlanma belirtisi olarak göze çarpıyor, Bu sebeple bugün bunlarla mücadele etmenin yollarından birini öğreneceğiz

Çok etkili bir maske hazırlıyacağız, yumuşacık bir cilde sahip oluyorsunuz kakaonun muhteşem etkisinden yararlanacağız arkadaşlar, bundan yüzyıllar önce kakao ilaç olarak kullanılıyormuş ve eczanelerde satılıyormuş.Bu yüzden bugün kakaonun botoks etkisinden faydalanacağız içerisinde güzel yağlar var ,tam bir nem bombası kakao.

Evet canım arkadaşlarım maskemizin videosunu buraya bırakıyorum tüm detayları izleyip püf noktaları öğrenin.Sonra sizlerde uygulayın..

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı Pirinç Unu
  • 1 yemek kaşığı Kakao
  • 3,5-4 yemek kaşığı Süt
  • 1 tatlı kaşığı Bal

Maskemizi hazırlarken önce kuru malzemelerimizi bir kabın içerisinde karıştıralım.Üzerine sütü ilave edelim ve krem kıvamında karıştırarak hazırlayalım.

Maskemiz her cilt tipine uygun rahatlıkla kullanabileceksiniz. Maskeyi cildimizde yaklaşık 15 dakika bekleyecek 15 dakika sonra sakin hareketlerle ve ılık suyla maskemizi cildimizden çıkaracağız herhangi bir temizleyici kullanabilirsiniz yüzümüzü yıkamak için ,sonrasında ya da direkt ılık suyla da yıkayabilirsiniz Arkadaşlar.

Maskenin çok güzel özelliklerinden bir tanesi yeni kırışık oluşumunu engelliyor çünkü cildin nem dengesini katkı sağlayarak engelliyor ,Çünkü cildin kırışmaması için nemli olması gerekiyor . Kakao içerisinde bulunan kakao yağını kullanarak cildimizde nem sağlamış oluyoruz arkadaşlar süt de aynı şekilde nem veriyor cildimize bu maddeler birleşince gayet güzel bir bakım maskesi elde etmiş oluruz

Maskeyi uygularken canım arkadaşlarım göz altlarına da sürebiliyoruz maskemizin malzemelerine dilerseniz bir çay kaşığı da bal ilave edebilirsiniz.

Maskeyi kapalı bir kaba koyarak Ertesi gün de kullanabilirsiniz ama 2 günden fazla bekletmemenizi tavsiye ediyorum buzdolabında saklayabilirsiniz .Ve düzenli olarak haftada 3 kez bu maskeyi tekrarlayabilirsiniz, alın bölgesindeki ,göz kenarlarındaki ve yanaklardaki mimik çizgilerinden bu şekilde kurtulabilirsiniz.

Maskemizi bu şekilde dediğim gibi 15 dakika bekletip ılık suyla güzelce yıkıyoruz.

Sizler youtube/seherakgül kanalıma beklerim.İnstagram/seherakgül sayfamdan da beni takip edebilirsiniz

 

(Visited 130 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..