Göbek Yağı Nedir Ve Neden Oluşur?

Göbek Yağından kimsenin hoşlanmadığını ve sağlığımız içinde büyük risk oluşturan bu yağlanma hakkında konuşalım canım arkadaşlarım..
Vücudumuzda üç tip yağ vardır ..Bunlardan ilki kanımızda serbest dolaşan yağlar bunlara trigliserit denir,Diğeri deri yüzeyimizin hemen altında yerleien yağlardır.Üçüncüsü ise karın bölgemizde biriken yağlardır bunlara ise visseral yağlar denir.

Herkesin boy oranına göre değişsede genel olarak kadınlarda karın bölgesi 90cm ise ,erkeklerde 100 cm den fazla ise vücudumuzun yağlardan kurtulma zamanı gelmiş demektir.

Göbek Yağı Neden Oluşur?

1) Kadınlar ve erkekler yaşlandıkça vücutlarında değişimler olur,Metabolizma hızları yavaşlar bu nedenle alınan kaloriler göbek bölgesinde birikebilir.

2) Yaptığınız egsersizler göbek kısmınız ilgiendirmiyorsa yapılan egsersizden göbek yağlarınızı eritmesini beklemeyin.

3) Vücudumuzdaki yağ oranın artmasına stresli anlardaki düşünmeden yedklerimizinde sebep olduğunu biliyorsunuz.Bilmemiz gereken bir şey daha varki bu stresli anlarda ki kortizon hormonları artar ve yağ oluşumları genellikle göbek bölgesinde birikirler.Stresden uzak durun canım arkadaşlarım.

4) Yemek yeme alişkanlıklarımızda yağ oluşumunda çok etkilidir.Hazır gıdalar,paketlenmiş meyve suları,işlenmiş yiyecekler tüketmeye devam etmek göbek bölgesindeki yağların inatçı hale getirir.Organik ve taze besinler tüketerek bu durumdan kurtulabiliriz.

5) Kadınlarda PCOS denilen Polikistik Over Sendromu ,erkeklerde ise testosteron seviyesinin yüksek olması bir hastalıktır.ve bu durum vücudun kilo vermesini gerçekten zorlaştırır.Sağlık kontrollerimiz ihmal etmemeliyiz.

Sağlıklı ve Mutlu Olun..

(Visited 373 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..