Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılmalı, Nelere Dikkat Edilmeli

Merhaba canım arkadaşlarım gözlerimiz yüzümüzde hayat pencerelerimiz ve bizlerin dünyaya bakışımızı ışıl ışıl yada solgun ,üzgün gösterebilen en önemli organlarımız. Bu bağlamda bakımı da çok önemli tabiki . Yaş aldıkça, çok çalıştıkça, uykusuz kaldıkça göz çevresinde koyu halkaların ve kırışıklıkların oluşmaya başladığı görülür.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılmalı
Göz çevremiz insan vücudunu saran derinin en ince olduğu yerdir. Bu yüzden hidrasyon kaybı ve bakımsızlık gibi çeşitli nedenlerle erkenden tahriş olabilir. bu nedenle göz çevresi özel bir bakıma ihtiyaç duyar.

Göz çevresi bölgesinde genellikle yüz kremleri kullanılamaz. çünkü içeriğindeki maddeler göz çevresindeki deriyi tahriş edebilir Bu bölge için özel olarak üretilen kremler, nemlendiriciler ,antioksidan ve iltihap önleyici işlevleri olan kremler uygundur.

Göz Çevresi için Hangi Ürünleri Kullanmamalısınız?

Alkol içeren bakım ürünleri  tahriş edeceği için  kullanmayın.
Göz çevresi temizliği için önce yüzünüzdeki tüm makyajı çıkarın.
Göz çevresine kreminizi sürerek yüz bakımına başlayın.
Güneşli havalarda  dışarı çıktığınızda mümkün olduğunca geniş bir güneş gözlüğü kullanın.

Göz Çevresindeki Kırışıkların Önüne Nasıl Geçeriz?

Göz çevresinin kırışmasına neden olan iki neden söylebiliriz sizlere .Bunlarda ilki hidrasyon kaybı diğeri ise cildi zorlayıcı kas hareketlerinin sürekli tekrarı

Göz çevresinin sıkılığını yeniden kazanmak için kırışıklık ve yaşlanma karşıtı göz bakımı çok önemlidir.

Sizlere bir sürü paralar ödeyerek satın aldığınız göz çevresi bakım kremlerinin yerini tutacak ve çok etkili olan ev yapımı göz çevresi bakım kremimi öneriyorum. Nasıl yapılır nasıl kullanılır öğrenmek için okuyun, videomuzu izleyin lütfen.

Göz Çevresi Kırışıklıkları,Göz Torbaları ve Koyu Halkalara Elveda / Çok İşe Yarıyor

Sağlıklı ve Mutlu Olun.

(Visited 89 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..