Göz Çevresi Kırışıklıkları,Göz Torbaları ve Koyu Halkalara Elveda / Çok İşe Yarıyor

Merhabalar canım arkadaşlarım göz çevrelerimiz yüzümüzde en hassas cilde sahip olan bölgedir ve bakımı cildimizin en özen isteyen kısmıdır. Bazı arkadaşlarımızın çok şikayet ettiği göz altı morlukları, göz torbaları, göz çevresindeki kırışmalar  işte bunlara çözüm olacak en doğal maskeyi yapacağız sizlerle

Göz Çevresi Bakım Maskesi Malzemeleri

Yeşilçay patates ve salatalık kullanacağız biraz pamuğa ihtiyacımız var

Malzemelerimiz sadece bu kadar arkadaşlar

Göz altı şişkinliği olarak bilinen Göz altı torbalarına, göz altında oluşan koyu halkalara , göz çevresinde oluşan renk farklılığına iyi gelen bir maske yapacağız bugün arkadaşlarım.

Belli bir süre kullanıldığında bu bölgeyi tedavi edici bir maske, içerisinde ne olduğunu bilmediğimiz kimyasal kremleri  cildimizin en hassas bölgesi göz altlarımıza  sürmekten vazgeçip doğal bir bakım kremini kullanmaya geçeceğinizi umuyorum.

Göz Çevresi Bakım Maskesi Yapılışı

Maskemizi hazırlarken ilk önce yeşil çayımızı demleyeceğiz canım arkadaşlarım. Demlediğimiz çayı içebilirsiniz. Yeşil çayı poşet çay yerine, demleme çay olarak alırsanız çok daha iyi olacaktır aktarlardan bulabilirsiniz. 

Salatalık  ve patatesi ve kabağı rendeleyerek hazırlayalım. Bu sebzelerin suyunu çıkaracağız arkadaşlar o nedenle dileyen katı meyve sıkacağı kullanabilirsiniz.

Bu Arada Arkadaşlar patatesli salatalığın bu şekilde rendeledim Ama sizler bu işlem için katı meyve sıkacağı kullanabilirsiniz Çünkü ben bunların sularını çıkartacağım birazdan ve hepsinin suyunu kullanacağız arkadaşlar ve dediğim gibi o işlem için katı meyve sıkacağının kullanabilirsiniz

Evet şimdi yeşil çayımızı ve salatalığımızın suyunu sıktık ve patatesimizin suyunu sıktık ve ayrı ayrı kaba aldık. Canım arkadaşlar patates gözaltı bakımında içinde bulunan nişasta sebebiyle o bölgenin beyazlatılması oradaki morlukların giderilmesi oradaki pigmenti sıkıntılarının açılması noktasında  çok muhteşem etkiler yaratıyor

4 çorba kaşığı patates suyu , 4 çorba kaşığı patates suyu e 4 çorba kaşığı da yeşilçayı iyice karıştıralım. cilt temizleme pedleriniz ortadan keserek bu karışıma batırarak ıslatalım ve buzdolabına götürelim iyice soğutalım.

Bu soğuttuğumuz petleri gözaltlarımıza koyarak bakımımızı yapacağız.

Göz Çevresi Bakım Maskesi Kullanımı

Bu malzemelerle 10 günlük bir bakım maskesi elde ettik ve Hazırlamış olduğumuz bu suyla ve pamuk petlerle 10 günlük bir bakım elde yapabileceğiz.

Akşam otururken işinizi bitirdiniz dinlenmek istiyorsunuz bu arada da maskemizi yapalım arkadaşlar buzlukta soğuttuğumuz petleri çıkaralım ve ilk soğuğunu biraz yumuşatalım ,buzun yakıcılığını giderelim sonra göz altlarımıza koyalım bırakın orada dursun arkadaşlar eriyene kadar o soğukluğunu bitirene kadar orada dursun

Soğuk uygulamalar gözaltında kan dolaşımını arttırması sebebiyle çok daha etkilidir, bu soğuk bakım setimizi 10 gün boyunca uygulamalıyız arkadaşlar .

Sizlerde hazırlayın ve uygulayın çok faydasını göreceksiniz. Daha fazla maske ,cilt bakım kürleri için Youtube/seherakgül kanalıma mutlaka uğrayın kanalıma abone değilseniz abone olmayı da unutmayın.

(Visited 257 times, 2 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..