Hamilelikte Nasıl Beslenilmelidir?

Hamilelikte Nasıl Beslenilmelidir?

Merhabalar arkadaşlar, bugün sizlerin karşısına anne adaylarını ilgilendiren bir konuyla çıkıyorum. Hamilelikte beslenme ilgili önemli bilgiler vermeye çalışacağım. Özellikle hamilelik döneminde en fazla karşılaşılan sağlık sorunu, kilo artışı olduğunu söyleyebiliriz. Sağlıklı ve düzenli beslendikleri takdirde anne adayları bebeklerini dünyaya getirirken de hiçbir sorunla kesinlikle karşılaşmazlar. O sebeple, anne adaylarının mutlaka beslenmelerine dikkat etmesi gerekiyor.
Hamilelerin Beslenmede Dikkat Edecekleri Hususlar
Hem kendi hem de bebekleri için hamilelerin beslenmelerine çok dikkat etmesi gerekiyor.
C Vitamini
Anne adaylarının beslenme eksikliğini gidermesi için C vitamini alımına çok özen göstermeleri gerekiyor. Mandalina, portakal gibi meyvelerin bol bol tüketilmesi gerekiyor.
Omega 3
Bebek ve annenin sağlığı için Omega 3 alımı çok önemlidir. Anne adaylarının bol bol balık tüketmesini tavsiye ediyoruz.
Su Tüketmeli
Yine hem bebeğinizin hem de sizin sağlığınız için hanımlar bol bol su tüketmeniz gerekiyor. Anne adaylarının günlük 2.5 ile 3 litre arasında su tüketmesi gerekiyor.
Protein
Anne adaylarının proteine de çok ihtiyaçları vardır. O nedenle hamilelik süresince mutlaka süt ürünleri, yumurta ve et gibi besinleri tüketmeliler.
Demir
Demir tüm canlıların ihtiyaç duyduğu mineral olarak karşımıza çıkıyor. Deniz mahsulleriyle, et ürünlerinde demir yer alıyor.
Kuruyemiş
Hamilelikte beslenme listesi içerisinde mutlaka ceviz, fındık gibi kuruyemişlerin olması gerekiyor. Lif bakımından zengin olan kuruyemişleri tüketerek kendinizin ve bebeğinizin sağlığını koruyabilirsiniz.

(Visited 18 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..