Hangi Bölgenizden Kilo Alıyorsunuz?

Merhaba canım arkadaşlarım,

Kilo problemi çoğunluğun sorunu  ,sizlere bir sorum olacak konuyla ilgili.

Sizler kiloyu en çok ve en hızlı hangi bölgenizden alıyorsunuz?

İşte kilolarımızın ardındaki sır…

Kilo verme telaşı her bahar gelişiyle hızlanır.Bazı kişiler tartıda ideal kiloda olsalarda aynaya baktıklarında vücutlarında farklı bölgelerin daha kilolu olduğunu görebilirler.

Bunun sebebi vücudun bazı bölgeleri diğer kısımlara göre daha yağlı ve kilo almaya müsait olabilirler. Bu duruma Bölgesel yağlanma adını veriyoruz ve  bu durumun  birçok sebebi bulunuyor.

Vücudumuzun farklı bölgelerinin daha hem genetik yapınızla hem de farklı beslenme tarzınızla ilişkili olabilir.

GENLER

Bazen genlerimiz bizi bölgesel yağlanmada olduğu gibi çaresiz bırakabilir.

Mesela ; annenizin basen veya kalça bölümü kilo almaya uygun ise sizde de aynı şekilde yağlanma olabilir.

ÜST BEDEN

Vücudun üst bölümünün kilo alması, en yaygın görülen kilo alma türüdür. Bu durum, genellikle fazla yediğinizi ve şeker oranı yüksek bir beslenme sistemine sahip olduğunu gösterebilir. Şeker alımınızı sınırlandırmak, üst bedenin aldığı kilo oranında değişiklik oluşturabilir.

KALÇA VE BACAK

Bu tür bir kilo alımı, hormon dengesizliği ile ilgili olabilir. Bu tür kilo alımından kaçınmak istiyorsanız, uzun süre oturmaktan, sigara içmekten ve çok fazla alkol almaktan kaçınmalısınız.

SİMİT BÖLGESİ (BEL SİMİDİ)

Bel simidi bölgesinden alınan kilonun endişe ve stresle seviyesi ile ilgisi olabilir. Kendinizi stresli hissettiren şeyin ne olduğunu anlamaya çalışın ve bunun üzerinde çalışın.

Daha sakin ve stressiz olmak için canım arkadaşlarım doğa yürüyüşleri veya yoga sizlerin sakin olmanıza yardımcı olacaktır ve vücudunuz esnekliğini de artıracağı için çok  faydalıdır.

Sağlıklı ve Mutlu Olun.

(Visited 83 times, 2 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..