Hindistan Cevizi Yağı Kilo Vermeye Yardımcı mı?

Son yılların popüler besinlerinden Hindistan cevizi yağı en zengin doymuş yağ kaynaklarındandır ve içerdiği yağ asitlerinin yaklaşık %90’ı doymuş yağdır. Peki kilo vermeye yardımcı mı, hep birlikte öğrenelim canım arkadaşlarım…

Hindistan cevizi yağı açlığınızı düzenleyebilir ve daha az yemenize yardımcı olabilir . Hindistan cevizi yağının açlığınızı azaltması yağ asitlerinin metabolize olması ile ilgilidir.Çünkü sindirildiğinde ortaya çıkan keton cisimleri iştah kesici etkiye sahip olabilirler.

Hindistan cevizi yağının sindirilmesi için daha çok enerji gerekmektedir.

Yani; günde 15-30 gram orta zincirli yağ asidi vücudun 24 saat içindeki enerji harcamasını %5 arttırır ve bu oran toplamda günlük 120 kaloriye denk gelir

Hindistan cevizi yağı iştahı azaltabilir, yağ yakımını arttırabilir ve böylece kilo vermenize yardımcı olabilir. Hindistan cevizi yağının karın boşluğu ve organların etrafındaki karın bölgesinde ki yağlar üzerinde oldukça etkilidir.

Yapılan araştırmalarda Hindistan cevizi yağı tüketmenin vücut kitle endeksinde ve bel çevresinde oldukça belirgin bir düşüşe neden olduğu görülmüş.

(Visited 260 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..