Hızlı Kilo Vermek İsteyenlere Tavsiyeler

Canım arkadaşlarım birçok en çok istediği hızlı kilo vermek ,fit bir vücuda sahip olmak .Bunun için egsersizlerimizi artırır,beslenmemize ekstra önem vermemiz gerejtiğini çok iyi biliyoruz artık.

Ama,asıl bilmemiz gerekenler hızlı kilo verme sürecinde yaptığımız egsersizler öncesi ve sonrasında tüketeceğimiz besinler.

Egzersizden önce ve sonra ne yenilmelidir.?

Sizler hızlı kilo vermek isteyenler uzman tavsiyesine kulak verin lütfen.

“Egzersizi tamamladıktan sonra, vücudunuza protein ve karbonhidrat girmesi çok önemli. Bunlar, kaslarınızı yeniden inşa etmenize ve güçlendirmenize yardımcı olur”

Uzmanlar egzersizden önce yenilmesi gereken yiyecekleri şöyle açıklıyor:

  • Egzersizden önce  10 dakika kadar kısıtlı bir süreniz varsa
  • Muz harika bir atıştırmalıktır. Sindirimi kolaydır ve sağlıklı karbonhidratlar içerir. Bu nedenle şişkinlik hissetmenize neden olmadan sizi güçlendirir.
  • Ayrıca kas spazmlarını engellemeye yardımcı olan mineralleri içerir, yani tam bir antioksidan ve potasyum kaynağıdır.
  • Ev yapımı meyveli smoothie’ler de egzersizden önce uygundur. Sindirimi kolaydır ve antrenmandan önce sizi ‘dolu’ hissettirmez.

Evet canım arkadaşlarım egsersizlerden sonra iştahınız açılablir ve mutlaka birşeyler yemek ihtiyacı hissedebilirsiniz.Aman dikkat tüm uzmanlar bu öğünü sağlıklı yiyeceklerle geçirmenizi öneriyor.

Egsersizlerinizin vaktine göre öğünlerinizi çeşitlendirmeniz de çok önemlidir.

 

  • Egzersizi öğlen yaptıysanız ve öncesinde sadece bir muz yediyseniz, o zaman kasları yeniden yapılandırmanız için kepekli tost, yumurta ve avokado yiyebilirsiniz. Bu mönü, karbonhidrat, lif ve proteinlerle doludur.
  • Akşam egzersizi yaptıysanız ve akşam yemeği vakti gelmişse  tavuk, pilav ve sebze harika olur. Bu öğün, toparlanmanıza yardımcı olabilecek birçok proteinle, B6 vitamini, karbonhidrat ve diğer besinlerle doludur.

Pirinç veya patatesle haşlanmış somon balığı da harika bir mönü önerisi olarak not alın canlarım.

Çünkü; Somon, proteinler ve de egzersiz sonrası kas şişmesini azaltmaya yardımcı olacak, kalp sağlığına uygun omega 3 bakımından yüksektir.

Evet sevgili arkadaşlarım önerilerimiz bu işin en iyi uzmanların görüşlerinden derlenmiştir.Lütfen sizlerde fikirlerinizi bize yorumlardan yazın.

Ve insragram ,facebook gurubumuz ve youtube kanalımdan da bizi takip etmeyi unutmayın..

(Visited 329 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..