İçtiğiniz Suyun Kalitesi Yaşam Kalitenizi Belirliyor

Gün içerisinde tükettiğimiz suyun vücudunuz için önemi çok büyük,içtiğimiz suyun miktarı kadar suyumuzun kaliteside çok önemlidir.Bu nedenle içtiğimiz,suya çok dikkat etmeliyiz..

Su vücudumuzun en önemli kimyasal bileşeni ve beslenmenin temel taşıdır Bu nedenle sağlımız için gün içerisinde ihtiyacımız kadar su tüketmeliyiz.

İçtiğimiz suyun miktarı ,suyun özellikleri sağlıpımız için çok önem taşıyor.Yetersiz su tüketimi kadar kalitesiz ,php değeri düşük su tüketimi de birçok rahatsızlığa sebep olmaktadır.Sağlıklı bir yaşam için temiz ve sert olmayan bir içme suyunu seçmeye özen göstermeliyiz.

Günlük yaşantımızda kullandığımız sular Doğal kaynak suları ise kalsiyum,magnezyum,bikarbonat ,demir gibi önemli elementler bulunur

Ayrıca şehir şebeke suları ve Doğal mineralli sular da kullanıyoruz.

Bu suları sert sular,sağlıklı sular olarak ayırıyoruz.

Suyun pH değeri vardır arkadaşlar.Bunu şöyle açıklayalım sizlere .

Suyun içerisinde bulunan hidrojen değer ölçüsüne pH değeri denir.pH değeri yüksek olan sular daha öok oksijen tutar ve tazeliğini daga uzun süre korur.

pH dwğeri 7 nin üzerinde olan sulara Alkali Su denilmektedir ve vücudumuzdan zararlı asitlerin atılmasını sağlayan müthiş bir faydası vardır

Alkali suyun tüketimi kandaki pH değerini dengelemek ve vücut direncini artırmak için çok önemlidir.Alkali suyun pH’ı mutlaka 7,4’ün üstünde olmalıdır böylece antioksidan özelliği daha etkili olacaktır.

Uzmanların önerilerini dikkate almalıyız ve sağlıklı kalmak için günde 2,5-3 litre güvenli alkali su tüketilmeliyiz

Sağlıklı suyun en önemli özellikliği; mikrobiyolojik, fiziksel, kimyasal ve radyoaktif kirlenmeden arınmış, ve saf olması ve pH değeri, mineral içeriği, elektron yönünden zengin olmasıdır.

Canım arkadaşlarım evde alkali su yapmak için karbonat veya limon kullanabilirsiniz.

Bunun için iki litre suya bir çay kaşığı karbonat ekleyip pürüzsüz bir hale gelinceye kadar karıştırın  ve tüketebilirsiniz bu şekilde..

Bir başka yöntemi ise yine 2 litre suya yarım limonu doğrayıp bekleterek alkali su hazırlayabilirsiniz. Limon dilimlediğiniz suya tarçın çubukları da ekleyerek suyun detoks etkisini artırabilirsiniz..

Şifa olsun ..Sağlıklı ve mutlu olun..

(Visited 91 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..