Ilık Su İçmenin Cilt Üzerindeki Bilinmeyen Muhteşem Etkileri

Merhaba canım arkadaşlarım bugün sizlerle Ilık su içmenin vücudumuza özellikle cildimize sağladığı faydaları konuşalım.

Sağlığımız için su içmek ne kadar nemli biliyorsunuz, su vücudumuzdaki toksinleri temizler ve özellikle ılık su içmek vücut ısımızı yükseltir ve terlememizi sağlar bu şekilde toksinlerden kurtuluruz ve sindirim organlarının zararlı maddeleri dışarı atmaları da kolaylaşır.

Susuz kalmamak çok önemli canım arkadaşlarım ancak çoğu insan ılık su içmenin cildimize sağlayacağı faydaları bilmiyor. Ilık içtiğimiz suyun çok faydalı olduğunu söyleyen uzmanlar mükemmel sıcaklığın ise 50 ila 60 santigrat olduğunu belirtiyorlar. Pahalı cilt bakım ürünlerine vereceğiniz parayı düşünürseniz ılık su içmek ile kaznalılacak güzellik bedava gelecektir sizlere.

Cildimizi temizler içten dışa doğru temizlik yaparak, sivilceleri içten tedavi eder. Böylece daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Vücudunuzu içeriden temizleyerek sivilcelerinizi içten dışa tedavi eder. Böylece cildiniz daha sağlıklı ve parlak görünür.

Erken yaşlanmayı önleyerek toksinlerden kurtarır, buda cildin hızlı yaşlanmasına ,göz çevresinin torbalanmasını önler.

Serbest radikallerin verdiği zararları ılık su içerek cilt hücrelerinin bu zararları onarmasına destek oluruz ve cildimiz pürüzsüz ve daha dolgun görünür.

Ilık su derinin nemli kalmasını sağlar buda bizi kaşıntılı saç derisinden korur ve saçlarımızın kepeklenmesini önler. Saç derimizin nemli olması ise saçlarımızın daha parlak, canlı görünmesini sağlar ayrıca ılık su sinir uçlarını uyaracağı için saç büyümesini de hızlandırır.

Ilık su içerek kan dolaşımını hızlandırabiliriz bu da cilt hücrelerini gençleştirir ve daha iyi beslenmesini sağlar. Oksijeni artan cilt hücreleri ciltte biriken atıkları ortadan kaldırarak cildi yeniler.

Bağırsak sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı olur ve böylece beslenmemizden aldığımız vitaminler cildimizi yeterince besleyebilir.

Ilık su içerek en pahalı nemlendiriciden daha fazla fayda sağlarsınız cildinize, cildinizi kırışmaktan korur cilt tonunuzu eşitlersiniz ılık su içerek. Ayrıca cildinizi sıkılaştırarak cilt şişkinliklerinin de önüne geçersiniz.

Su içmek tüm vücudumuza fayda sağlar , böbreklerimizi koruyarak iltihaplanmasını nler. Organlarımızı temizleyen ılık su sayesinde cildimizde enfeksiyonlara karşı dayanıklı hale gelir.

Ilık suyun faydasını, etkisini daha da artırmak isterseniz canım arkadaşlarım suyumuzun içerisine birkaç damla limon suyu ekleyebilirisiniz.

Sağlıklı e Mutlu Olun..

(Visited 121 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..