Kabak Mucizesi Nedir Neden Diyetlerin Gözdesi?

Kabak neden bu kadar çok tercih ediliyor?

Merhaba canım arkadaşlarım.Yaz aylarında en çok tercih edilen sebzelerden olan Kabak sofralarımızın gözdesi olmaya başladı .

Kilo vermek isteyenlerin, diyet listelerinin vageçilmezi olması  bol lifli olması ,tok tutması nedeniyle dikkat çekiyor.

Peki kabağın neden bu kadar çok tercih edildiğinin detaylarına bakalım mı  birlikte?

Kabak neden tüm listelerinde yer alıyor faydaları neler ?

Lif içeriği yönünden çok zengin
İçeriğinde hem çözünebilen hem de çözünmeyen lif barındıran kabak ,tokluk hissi veriyor ve bağırsak hareketini hızlandırarak sindirim sistemini olumlu yönde destekliyor.

Su oranı çok yüksek
%90-95  oranında su barındırması nedeniyle düşük kalorili sebzeler gurubunda yer alıyor.vücudun su ihtiyacının karşılanmasında da çok yardımcıdır ve 100 gr kabak 25-30 kalori içermektedir.


Potasyum ve magnezyum içerik oranı yüksek
Çok iyi bir vitamin ve mineral kaynağı olmasu bunun yanında özellikle potasyum ve magnezyumdan zengin olması , kabağın en önemli özelliklerinden biridir. Bu sayede kalp dostudur sevgili kabak.

Evet canım arkadaşlarım kabağın vücudumuza, insan sağlığına sağladığı faydalar nedeniyle beslenme planlarında sıkça yer buluyor kabak.

Yağ yakıcı etkisi özelliği bulunmayan kabağın çok daha önemli bir diğer özelliği ödem atıcı olmasıdır.

İçeriğindeki yüksek lif ve su oranı sayesinde vücuttaki fazla ödemin atılmasında oldukça etkilidir Kabak sevmeyenlere duyurulur.

(Visited 146 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..