Kahve Severlerin Bulundurması Gereken Kahve Pişirme Ekipmanları

Mutlaka Satın Alması Gereken Kahve Pişirme Ekipmanları.

Kahve severler merhabalar , kahve sadecebenim değil tüm dünya mutfaklarının vazgeçilmezidir.

Ancak bizler sadece Türk kahvesi severiz, ama bu yazımda  kahve tiryakilerini ilgilendirecek harika bir içerik hazırladım!

Kahve Pişirme Ekipmanı hakkında bilgiler var yazımızda.

Gerçek kahve severler için kahvenin tadını ayırt etmek çok kolaydır ve her kahvenin tadının farklı olduğunun bilincindedirler. Sizlerde kahvenizin tadını çıkara çıkara içmek isteyenlerden iseniz kesinlikle  bu kahve aletlerine ihtiyacınız var demektir.

İşte kahvenizi kusursuz hale getirecek kahve ekipmanları…

1. Hassas Tartı

Kahve tiryakileri bilirlerki harika bir kahve tadı ve ipek gibi bir kahve kıvamına ulaşabilmek için yalnızca suyu ve kahveyi ilave edip karıştırmak bu durumu ciddiye almamaktır.

İşin sırrı burada efendim , o çok sevdiğiniz kahvecinin kahvelerinin sırrını merak ediyordunuz değilmii … İşte bu sır hassas tartıda gizli!

2. Kahve Öğütücü

Kavrulmuş kahve ile kahvenizi hazırlamanız için iyi bir öğütücüye ihtiyacınız var. Kahvenizi kendiniz öğüterek tazecik hazırladığınızda kokusu tadı çok ayrı bir etki bırakacaktır.

Kahvenizin iyi öğütülmüş olması çok önemlidir çünkü kahve çekirdeklerinin partikül kahvelerden farklı olarak o meşhur mis kokulu özünü sunar sizlere ve kahvenin gerçek tadını alırsınız.İyi ve kaliteli bir öğütücü ile bu sonuca kolayca ulaşabileceksiniz

 

3. Elektrikli Su Isıtıcısı

Tabi ki kahvemizi demlemek için suyun sıcaklığını garanti etmeliyiz. Tabi bu suyu ısıtma işlemini daha farklı yollardan da yapabiliriz ama su ısıtıcısı işimizi daha da kolaylaştıracaktır.

Su ısıtıcısı birçok kişinin evinde vardır. Veyahut kahvenizi daha düşük bir ısıda demlemeyi isteyebilirsiniz. Değişik sıcaklıklar, farklı aromalarla tanışmanızı sağlar. Böylece ısıtıcının önemini anlarsınız.

4. Dripper

Kahvede ustalığın belli olduğu ekipmanın ne olduğunu anlamışsınızdır. Elbette Dripper! Bu alet ile kahve makinesi arasında olan fark, yemek ve yemek pişirmek arasında olan farktır. Bu makine resmen tane tane düz bir öğütme yatağına sahiptir. Bu nedenle herkes bunu kullanmayı çok sever. Dripper tercih ediyorsanız emin olun kahveniz daha güzeldir.

5. Termos ve Kahve Bardakları

Sizlerde gün içerisinde kahveniz heran yanınızda oldun isteyenlerden iseniz ,Kahvenizi saatlerce sıcak tutmanızın tek yolu termos kulanmakyır.

Yok farketmez diyorsanız sizin için kahve bardakları da yetecek demektir.

Tek yapmanız gereken şey kaliteli bir termos ve kahve bardağı edinmeniz olacaktır. Sağlığınızı önemseyin canım arkdaşlarım  ve bilinen markalardan  asla şaşmayın. Afiyet olsun!

(Visited 115 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..