Kalori Nasıl Yakılır?

Kalori Nasıl Yakılır?
Merhaba sevgili arkadaşlar, çoğumuzun problemi haline gelen bir konudan bugün sizlere bahsedeceğim. Kalori nasıl yakılır sorusuna hep birlikte cevap vermeye çalışacağız. Arkadaşlar öncelikle burada bilmeniz gereken bir önemli nokta var. Hareketsiz yaşama sahipseniz kesinlikle kalori yakmak için bir çaba içerisine girmeden önce yaşam biçiminizi değiştirmeniz mutlaka gerekiyor. Bu anlamda bende sizlere önemli tavsiyelerde bulunacağım. Dilerseniz detaylara geçelim.
Yürüyüş Yapmak
Kalori yakmak, kilo vermek için mutlaka yürüyüş yapınız. Tempolu bir yürüyüş sizin kolayca kilo vermenizi sağlayacak. 100 kiloya sahip bir kişi, 1 saat 15 dakika yürüdüğünde 500 kalori yakabiliyor.
İp Atlamak
Arkadaşlar kalori yakmak için 10 dakika ip atlayıp 100-150 civarında kalori yakabilirsiniz.
Merdiven Çıkmak
Evet arkadaşlar günümüzde en çok yapılan hatalardan biri merdiven yerine asansör kullanmak olduğunu söyleyebiliriz. 35 ile 40 dakika tempolu şekilde merdiven inip çıkarak önemli ölçüde kilo verebilirsiniz.
Koşmak
Kalori yakmak denildiğinde diğer yapmanızı önereceğimiz aktiviteyse, koşmak olduğunu söyleyebilirim. Koşarak günlük 500 kalori yakabilirsiniz.
Bisiklet Sürmek
Kalori yakmak için diğer bir önereceğimiz aktiviteyse, bisiklet sürmek diyebiliriz. Düz yolda bisiklet sürerken her kilometresi ortalama 40 kalorinin yakılmasına denk geliyor.

(Visited 19 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..