Kalp Sağlığının Durumu Bel Ölçüsünden Belli Oluyor

Kalp Sağlığının Durumu Bel Ölçüsünden Belli Oluyor

Sevgili arkadaşlar merhabalar, bugün sizlere kalp sağlığı ile ilgili önemli bilgiler vereceğim. Hepimizin bildiği üzere kalp sağlığını olumsuz etkileyen başlıca faktörler arasında; sigara kullanımı, hareketsiz ve stresli yaşam geliyor. Ayrıca kalp sağlığıyla ilgili bizlere bel ölçümüzde bilgi veriyor. Araştırmalara göre vücut ölçüsü elma tipinde olanların daha çok kalp rahatsızlığı riski taşıdıkları tespit edilmiştir.
Bel Ölçünüz Sinyal Veriyor
Vücut şekli elma tipi olanların özellikle dikkat etmesi gerekiyor. Bel ve karın bölgesinde yer alan fazla yağlar kalp hastalıklarını da beraberinde getiriyor. Herkesin kendine özgü vücut yapısı vardır. Bazı kişilerin yağ miktarı ve kilosu tüm vücuda orantılı dağılıyor. Bazı kişilerdeyse tam aksi durumlar olabiliyor.
Özellikle çevremizde bel, basen ve karın bölgesinin geniş olduğu insanlara rastlıyoruz. Bu tarz vücut tiplerine sahip kişilerin aslında kontrollerini yaptırmaları gerekiyor. Çünkü bu tarz durumlar tip 2 diyabet ya da kalp hastalığı gibi durumları da beraberinde getiriyor.Kalp sağlığınızı korumak adına mutlaka kalbinizin rutin kontrollerini yaptırın.

(Visited 32 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..