KaraBuğday-Greçka Nedir Ve Faydaları

Karabuğday içinde bolca B vitamini bulunduruyor ayrıca magnezyım ve lif kaynağı.Ve 100 gramında yaklaşık 13 gram protein ,10 gram lif.450 gram potasyum.18 mlgramda kalsiyum bulunan çook faydalı bir tahılgillerden.

Çölyak hastaları ve glutensiz beslenenler içinseen iyi alternatif.

Tahıldan çok kabuklu yemiş olarak anılan karabuğday bitkisinin tohum ksımıdır tüketilen kısmı,Tadını hiçyemeyenleriçinde özetleyelim öyle baskın bir özelliği yok yiyenler genellikle bulgura benzetir.

Asıl önemli kısımdayız canım arkadaşlarım.

Nelere faydası var ne işlere yarıyor bir bilseniiz..

  • Karabuğday, gluten içermiyor dolayısıyla çölyak hastalarına ve glutensiz beslenenleriçin iyi bir besin kaynağı. Ve Diyetlerinin vazgeçilmezi
  • İçinde bulunan potasyum ve birçok yararlı maddenin etkisi ile yüksek tansiyonu düşürmede çok etkli bir bir görev üstlenmiştir.
  • Yüksek tansiyona yaptığını yüksek kolesterolü de yapıyor ve kolesterol hastalığı olanlara destek oluyor.
  • İşte bu güzel özelliği ile canım insanların kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltıyor.
  • Tabii diyabet hastalarını unutmuyor.İçerisinde bolca bulundurduğu magnezyum devreye girerek kan şekerini dengeliyor.Bu sayede diyabet hastalarına da destek oluyor.
  • Bağırsak sorunlarınıda unutmanıza yardımcı arkadaşlar.Nasıl mı?Lifli yapısı sindirim ve boşaltım sistemleri bu lifli yapı sayesinde sağlıkla çalışıyor ve bağırsakların sağlığını kormada en üst görevi üstlenmiş bulunuyor.
  • Zayıflamak isteyenler Karabuğday sizinde en yakın dostunuz olabilir. Çünkü İçindeki yüksek protein, lif ve düşük yağ  zayıflamak isteyenleri en büyük desteği olmak için hazır..
  • Yrıca içinde bulana ve adı Kolin olan bir madde ile karaciğer yağlanmasını önlüyor ve bizlere daha sağlıklı bir yaşam sunuyor.
  • Bakın işte bu çok ilginç…KBaş ve boyun agrıs çekenler karabuğdayları yastıklarına doldurarak karabuğdaylı yastıklar yaparak huzurlu ve sağlıklı bir uyku için bu yastıkları kullanmışlar.
  • Ve son olarak karabuğdayın kabuklarından yapılan yastıklar kışın sıcak yazın soğuk ısı torbaları olarak kullanılmışlar.

Eveet canım arkadaşlarım faydalarını saymakla bitiremiyeceğimiz karabuğday-Greçka ile hazırladığım

diyet çorba tarifimi anlattığım videomu izlemeden gitmeyin.

Ayrıca ınstagram hesabımdan da takip etmeyi unutmayın videoyu beğenmeyi kanalıma abone olmayı soru görüş ve önerilerinizi yorumlar bölümünde benimle paylaşmayı unutmayın Allah’a emanet olun canım arkadaşlarım

(Visited 285 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..