Karbonatın Faydaları ve Zararları Nelerdir ?

Herhese merhaba sevgili arkadaşlarım diyet sürecinde olan birçok kişiden karbonat ile ilgili sorular alıyorum.Karbonatın Faydaları Nedir zararı varmıdır, gelin bugün bunları konuşalım.

Karbonatın Faydaları Nelerdir

Hastalıklar esnasında oluşan yüksek ateşin düşürülmesin de denenmiş ve çok etkili olduğu bunun için bir kova içerisine alınan ılık suya iki yemek kaşığı karbonat ekleyip karıştırılır ve temiz bir havlu bu su ile ıslatılıp alın,ense ve koltuk altına konur böylece ateşlenme azaltılır.

Bazen midemizin sindirim sorunu yaşadığı olur ve gaz ve sıkışma sorunu çok rahatsız edicidir.Hatta ağrılı duruma da,dönüşebilir .Hazımsızlık çektiğiniz durumlarda hemen bir bardak suya bir tatlı kaşığı karbonat ekleyin ve karıştırıp tüketin.Eğer bal da katarsanız bu karışıma sindirim probleminizi çözebilirsiniz.Bu karışımın bir faydasıda canım arkadaşlarım vücutttaki tüm toksinleri idrar yolu ile dışarı atmanızı sağlar.Bağışıklık sistemimiz kuvvetlenir

Vücudumuzun sistem işlevleri için su ve asit çok önemlidir.Asit dengesi organlarımızın daha iyi çalışmasını sağlar.Karbonatlı su vücudumuzun sürekli değişen pH değerini dengede tutar .Günlük tükettiğiniz 2 litre su içerisine yarım litrede karbonatlı su eklerseniz vucuttaki pH dengesi bozuk olan organlarıı kurtarmış oluruz.

Vücudumuzda,asit fazlalığı durumunda ise kemik ve kaslarda ödem oluşur.Karbonatlı su bu dengeyi düzelterek az olan asiti nasıl yükseltiyırsa yüksek olan asidide düşürerek pH değerini dengede tutuyor.
Karbonatlı su hücre defarmasyonunu önleyerek kanser oluşumunu engeller.

Karbonatlı su ile vücudu temizlemek ter kaynaklı kokuları engeller Ayakları karbonatlı suda bekletmek hem dinlendirir hem ataak kokusunu önler.

Diş temizliğinde kullanabilirsiniz bunun için çilekler artık marketlerde yer almaya başladı 2 adet çileğin üzerine 1 kaşık karbonat döküp ezerek karıştırın ve bu karışımla sabah akşam dişlerinizi fırçalayın.Diş tartarlarını yok eder ve diş yüzeyini diş minesini kuvvetlendirir, diş eti hastalıklarını engeller

Karbonatı sıcak su içerisine katarak buharında cildinizi yumuşatarak gözenekleri temizleyip siyah noktalarınızdan da kurtulabilirsiniz.

Evet canım arkadaşlarım faydalarından bahsettik acaba Karbonatın Zararları da var mı bakalım

Herşeyin fazlası zarardır biliyorsunuz.Karbonatta fazla kullanıldığında tabiki yarar yerine zarara dönüşebilir.Kronik rahatsızlığı olan kişiler doktorlarına danışmadan kullanmamalıdırlar.

Aksi halde kan basıncını yükseltebilir,kalp çarpıntısına neden olabilir,mide bulantısı oluşabilir.
Özellikle çocukların tüketmesini önerimiyoruz.

Sağlıklı ve Mutlu Olun

(Visited 263 times, 2 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..