Kasları kuvvetlendiren besinler

Merhabalar canım arkadaşlarım.Fit bir vücut için kaslar çok önemlidir. Kaslar güçlendirmek için kas kuvvetlendirici antremanlar kas gücünü ve dayanıklılığını artırmak için harikadır.

Kasların güçlü kalması için  beslemelisiniz;beslenmenizde sorun varsa antrenmanlarınız çok bir fayda yaratmayacaktır.  Kaslarınızın güçlü ve sağlıklı kalması için proteine ihtiyacınız vardır.

Doğru beslenmek için hangi yaşta olduğunuz ,kaslarınızı güçlü ve sağlıklı tutmak için doğru beslenmeye odaklanmak için yaş aralığının hiç önemi yok ve asla geç değildir.

Kemik erimesini önleyen Kalsiyum ve D vitamini açısından zengin yiyecekler yiyerek ve protein alımıyla da kendinize hem güç hem de enerji sağlayabilirsiniz. Proteinlerin yanı sıra vücudunuz, hem kas karbonhidrat depolarını dengelemesi hem de insülini artırarak proteinleri kaslara aktarması için karbonhidrat gibi farklı birçok besine de ihtiyaç duymaktadır.

Daha fazla kalori almak için kas yapıcı yiyecekler yemelisiniz ve yağsız kaslar kazanmak için düzenli egzersizler yapmalısınız.

Kas kütlesi kazanmak için gerekli besinler

Yağsız organik etler
Balık
Derisiz doğal,organik Tavuk veya hindi
Yoğurt,yağsız süt ve peynir,lor
Yumurta
Fıstık ve badem ezmesi
Baklagiller mercimek ve nohut
Buğday ruşeymi
Yulaf ezmesi
Tam tahıllar ;esmer pirinç,kinoa,arpa,tam buğday
Meyve ve sebzeler
Sağlıklı yağlar avokado, keten tohumu, badem, kabak çekirdeği, kaju, ceviz
Soya ,tofu

(Visited 60 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..