Kendisi Gibi Kabuğuda Çok Faydalı

Kabuklarını Çöpe Atmayalım Kendisi Kadar Kabukları da Çok Faydalı Meyve ve Sebzeler

Merhabalar canım arkadaşlarım o çok severek tükettiğimiz meyvelerin ,kuru yemişlerin kabuklarını gözümüzü kırpmadan çöpe atıyoruz. Halbuki bu kabukların inanılmaz faydaları olduğunu cilt sağlığından, kalp sağlığına kadar bir çok hastalığa tedavi özelliği ile destek olduğunu uzmanlarca defalarca anlatılıyor. Bu kabukları kimin zaman kaynatarak suyunu içerek, kimi zamanda kabukların direk kullanımı ile fayda sağlanabileceği öneriliyor.

Peki canım arkadaşlarım bu çöpe atmamamız gereken meyve ve sebzeler neler ve hangi hastalıklara iyi gelmektedirler.

 

Muz Kabuğu

Çok severek tükettiğimiz çinko deposu muzun kabuğunu 1 hafta süre ile dişlerimize sürdüğümüzde canım arkadaşlarım dişleri beyazlatmaktadır. Böcek ısırıklarına da çok iyi gelmektedir. Ayrıca muz kabuğunun cildimize uygulayabileceğimiz şahane bir kür tarifimi var sizlere tekrar hatırlatayım tıklayın izleyin ..

Çiller İçin Leke giderici Cilt Rengini Açan Maske

 

Patates Kabuğu

Her evin mutfağında bulunan ve Kabuğu ile beraber haşlanarak tükettiğimizde tok tutan karbonhidrat deposu patateslerin kalp krizi riskini azalttığını ve kolestrolü düşürdüğünü ve şeker hastalığına yakalanma riskini ortadan kaldırdığını açıklıyor uzmanlar. Romatizmal hastalıklar sonrasında kas ve kemiklerde oluşan ödemi de tedavi ettiği bilinen patates kabukları , iyi bir antioksidan olarak yaralarında kolayca iyileşmesi için de çok faydalıdır.

 

Ayrıca canım arkAdaşlarım patates ile cilt güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Cilt Beyazlatıcı Patates Maskesi, Porselen Gibi Bir Cilt İçin Mutlaka Deneyin

Elma Kabuğu

Elma kabuklarını kurutarak kullandığımızda mide ve sindirim sorunlarına çözüm olmaktadır. Taze elma kabuklarını göz altı morluklarımız ve göz altı çizgilerimiz için kullanırsak güzel sonuçlar alırız. Cildimizi tazeler ve dinlendirir. Soğuk algınlıkları için elma kabuklarını kaynatarak suyunu içersek göğsü yumuşatır ve balgam söker.Elma kabuğu hem şeker hastalığını önleme emde kolestrol düşürücü özelliği bilinmektedir. Ve Günde 1 elmayı kabuğu ile tüketme kalbi dinlendirmektedir.

Portakal Kabuğu

Portakal kabuğu cildin yenilenmesinde esansiyel yağ açısından zengin olması çok etkilidir. Cildin rengini de eşitler , antioksidan içeriği sayesinde yağ yakımını hızlandırır ve kilo vermeye katkı sağlar. Dişlerinizi Portakal kabuğu ile ovulduğunda dişlerdeki sarı lekeleri kolayca çıkarmaktadır. Deri altındaki kan ve lenfatik dolaşımı hızlandırır ve selülit oluşumunu engeller.

 

Ceviz Kabuğu
Ceviz kabukları  Yüksek miktarda Antioksidan içermesi bağışıklık sistemini sağlıklı tutmak ve birçok hastalıktan korumak için  çok değerlidir. Cilt için çok iyi olan B vitamini içermektedir ve bu stres seviyesini düşürerek yaşlanma sürecini geciktirir.

Ceviz kabukları ile hazırladığım kilo vermenize yardımcı olacak  tarifimizde ceviz kabuğunun %100 fayda sağlayacağınız harika bir kür tarifimizde hatırlayalım.

Göbek Eriten Ceviz Suyuyla Ayda 10 Kilo Verebilirsiniz /En Doğal Zayıflama Kürü

Sağlıklı ve Mutlu Olun..

 

(Visited 896 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..