Keten Tohumu Kilo Verdirir mi?

Keten tohumu kilo verdirir mi?

Merhaba canım arkadaşlarım kürlerimde kullandığım keten tohumu ile zayıflamayı konu edelim ve hepimizi pandemide evde oturmak hareketlerimizin kısıtlanmış olması etkilemişken sizlere destek olabilecek  doğal ürünleri anlatmak istedim.

Kilo problemi ile başetmek için  kullanılacak en doğal ürünlerin başında da keten tohumu geliyor. Özellikle sağlıklı beslenme listelerinde mutlaka keten tohumu yer alıyor.

Hep beraber bakalım keten tohumununözelliklerine;

Keten tohumu tokluk hissi veriyor 

Keten tohumunun doğal ve sağlıklı bir ürün , içinde barındırdığı yüzlerce vitamin ve mineraller, sağlıklı yağlar, antioksidanlar ve liflerden dolayı fonksiyonel gıda olarak da tanımlanmaktadır.

Sağlığımıza birçok faydası olan omega-3, omega-6, omega-9 yağ asitleri bakımından zengin bir bitkidir. i

Metobolizmayı güçlendirdiği bilinmektedir 

Keten tohumu iyi bir protein kaynağıdır ve yüksek oranda çözünemeyen lif içeriğine sahiptir . Bu yüzden profesyonel sporcular ve günlük hayatında spor yapanlar da keten tohumundan gönül rahatlığı ile faydalanabilirler.

Lifli yapısı sayesinde sindirimin sistemini düzenler ve  içerdiği vitamin ve minerallerle de metabolizmayı güçlendirdiği bilinmektedir.

Evet canım arladaşlarım fit olmanın en doğal yollarından biri de keten tohumudur Sizlere keten tohumu ile hazırladığım çok faydalı bu kürümü izlemenizi öneriyorum.

Metabolizmayı Hızlandıran Ayda 10 Kilo Verdiren Yoğurt Kürü/Cayır Cayır Yağ Yaktırır

Keten tohumunu öğüterekde kullanabilirsiniz canım arkadaşlarım,Öğütülmüş keten tohumu öncelikle vücutta çözünme ve emilim hızlarını artırmaktadır.  Ayrıca su veya yoğurt ile de tüketilevilmektedir.

Sağlıklı ve Mutlu Olun.

(Visited 216 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..