Kilo Vermek İçin Stresinizi Yönetin

Kilo Vermek İçin Stresinizi Yönetin

Merhabalar arkadaşlar, kilo vermek için sadece diyet yapmak maalesef yeterli değil. Özellikle kilo verememenin psikolojik nedenleri çok iyi araştırılması gerekiyor. Çoğumuz kilo vermenin yolunun sadece diyetten geçtiğini sanıyoruz. Fakat bu durumun bir yanılgı olduğunu söyleyebilirim. Çünkü kilo verebilmek için aynı zamanda stresinizi de yönetmeniz gerekiyor.

Stres Kilo Almanın Başlıca Sebebi Olarak Karşımıza Çıkıyor

Genel olarak insanlar mutsuz ya da stresli olduklarında çok yemeğe başlıyorlar. Bu durum tamamen kişilerin kilo almasına etki ediyor. Stresli ya da mutsuz olduğunuz zamanlarda yemekten çok yaşamaktan keyif almanızı öneriyoruz. Bir kişi stresle karşı karşıya kaldığında vücudunda da stres hormonları salgılanıyor. Hatta kan basıncı yükselerek ortaya farklı tepkilerde çıkabiliyor. Kişi stresle başa çıkamadığında aşırı baş ağrısı, kalbinde çarpıntı ve halsizlik gibi durumlarda ortaya çıkabiliyor.
Kilo vermek için öncelikle stresinizi yönetmeye çalışmalısınız. Sevgili arkadaşlarım stresinizi yönetemiyorsanız bir uzmandan yardım almanızı öneriyoruz. İlk olarak stresinizin kaynağını belirleyip o doğrultuda belirli bir beslenme düzeni oluşturmanızı tavsiye ediyoruz.

(Visited 38 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..