Kilo Vermek İsteyenler Dikkat! Sakın Bu Hatalara Düşmeyin

Herkese merhabalar Kilo vermek isteyenler buradamısınız,Yağdan kilo vermek istiyoruz hep beraber ama yapılan yanlışlardan dönmeliyiz öncelikle..Bakalım mı hep veraber bu hatalar nelermiş.

Evdeyiz ve kilo alanlar çoğaldı bu kiloları vermek için arayış içinde olanlar ise onlarda pek çok İşte tam da burda kilo vermenin yollarını ararken işe yaramayan  hatta mucize sanılan diyetlere başvurmak ilk büyük hata.

Ayrıca yediğimiz her besinde kalori hesabı yapmak ikinci büyük hata.

Rakamlara ,listelere odaklanarak kilo vermeye çalışmak sağlığımızdan edebilir bizleri.

Kilo verme sürecimizde dikkat edeceğimiz konular nelerdir ? Haydi cevabına bakalım.

İlk önerimiz Glisemik indeksi düşük bir beslenmemiz olmalı.Beslenmemiz vitaminler,mineraller,fitobesinler açısından da zengin olmalıdır.Bir yiyeceğin glisemik indexi yüksek ise kan şekerini çok hızlı yükseltir.

SAĞLIKLI YAĞ TÜKETMEK ZAYIFLAMAYA YARDIMCIDIR!

Zayıflamak isteyorsak sofralarımızdan yağı eksik etmemeliyiz, “Zeytinyağı, kuyruk yağı, tereyağı gibi sağlıklı yağlar , tok tutar, kaliteli ve yüksek enerji verir.

Canım arkadaşlarım beslenmenizden yağı çıkardığınızda  karbonhidrat tüketiminiz artmaya başlar..

Saatlerce acıkmak istemezsiniz değilmi yapılacak tek şey bunun için sağlıklı yağların yanına protein de eklemelisiniz.

YANLIŞ BİLİNENLERE BAKALIM?

Light sütlerin çok sağlıklı olduğu biliniyor.Fakat bu sütlerin yağını azaltırken şeker yoğunluğuda yükselmektedir.Yani glisemik indexleri yükselmektedir.

Portakalın suyunu sıkıp çıkardığımızda glisemik şndexi çok fazla yükselir  eğer bütün yersek portakalı lifi ile tüketmiş oluruz ve çok daha faydalıdır.

Patatesi haşlayarak tükettiğimizde sindirimi püre olarak pişirilmiş patatesten daha yavaş olacaktır.Ve kan şekerini de etkilemiyecektir.Yani canım arkadaşlarım patatesi püre olarak yerken durup düşünelim.

Metabolizmanın hızlanması için sık yemek yemek doğru olmadığı uzmanlarca kanıtlanmıştır

Sağlıklı ve Mutlu Olun.

(Visited 272 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..