Kuru Öksürük Alerjik Astım Bronşite İyi Gelen Ev Yapımı Şurup

Merhabalar canım arkadaşlarım  öksürükler, mevsimler geçişlerde ortaya çıkan alerjik astım ,alerjik bronşit gibi rahatsızlıklar kış aylarında daha çok ortaya çıkmaktadır. Ve çok rahatsız edici bir durumdur.

Bugün bu çok rahatsız edici kuru öksürüğe çok iyi gelecek bir şurup hazırlayacağız. Tabiki en doğal malzemeleri kullanacağız .Şurubu hazırlama aşamalarını videomuzda bulacaksınız. Mutlaka izleyin ve tüm detayları öğrenin.

Kuru Öksürüğe İyi Gelen Şurup Malzemeleri

  • 2 adet Kuru soğan
  • 2 yemek kaşığı Kestane Balı yoksa normal Bal ( 1 soğan için 2 yemek kaşığı bal )

Kuru Öksürüğe İyi Gelen Şurup Yapılışı

2adet soğanın kabuklarını soyarak hazırlayalım arkadaşlarım. Daha sonra orta boy bir cam kavanoz alalım. Soğanları kavanozun içerisine ince ince doğrayalım. Doğradığımız soğanların üzerine e ğer elinizde varsa kestane balı , eğer yoksa diğer ballardan da kullanabilirsiniz bal ilave edeceğiz.

Soğanlar ile Balı güzelce karıştıralım ve kavanozun kapağını kapatalım. Yaklaşık 12saat kadar buzdolabında bekletelim.12 saat sonrasında soğanlar suyunu bırakmış olacaklar ve bal ile karışarak aromatik bir şurup ortaya çıkacak.

Balın hem antioksidan özelliği ile boğazdaki sıkıntıyı yok etme konusunda çok faydalı ,Soğan ise anti mikrobiyal özelliği hem de Anti viral özelliği sayesinde kuru öksürüğe sebep olan sıkıntıyı temizliyor. Yani bu iki madde birleştiğinde inanılmaz güzel bir şifa kaynağı haline geliyor kıymetli arkadaşlarım.

Kuru Öksürüğe İyi Gelen Şurup Kullanımı

Soğan ve Bal karışımını 12 saat bekleterek elde ettiğimiz şurubun kullanımı ise arkdaşlarım şöyle olmalıdır.

Günde 3 defa kullanılabilir. Aç veya Tok fark etmiyor. Çocukların kullanımında ise 1 tatlı kaşığı yeterli gelmektedir. Yetişkinler ise 1 yemek kaşığı her öğün öncesi veya sonrası dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Allahın lütfu şifa deposu sebzeler, meyveler ile vücudunuza uygun olabilecek şifa kürleri hazırlamak ,evlerimizde dolaplarımızda duran şifa kaynaklarını kullanmak toplumumuzda çok eskilerden beri vardır ve çok çok faydalanılarak günümüze kadar ulaşmıştır.İşte onlardan bir tanesini daha paylaştık sizlerle, Kullanacak olan herkese şifa olmasını diliyorum.

Hepinize sevgiler  yorumlarınızı bırakmayı videomuz izlemeyi ve  beğenmeyi ve eğer Youtube/Seherakgül kanalıma abone değilseniz abone olmayı unutmayın

 

(Visited 241 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..