Limon Mucizesi Faydaları Say Say Bitmiyor..

Herkese merhabalar canım arkdaşlarım bugün limon diyoruz efendiim.Besinler arasında en çok tercih edilen ,Günlük hayatta çayımızdan suyumuza yemeklerimize kadar heryerde severek kullandığımız limon faydalarından bahsedeceğiz ama tabii say say bitmez ben sadece çok bilindik faydaları listeleyeceğim sizlere..

Limon, C vitamini, B vitamini, fosfor, protein, karbonhidratlar gibi çok zengin içeriği olan bir besin.Bu kadar zenginliğe insanlara nasıl faydalar sağlıyor bakalım.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR

Tabii ilk bahsetmek isyeceğim konu bud olur.Limonun suyu ve  bağışıklık sisteminin güçlendiren C vitamini ve bitkisel gıda kaynağıdır. İçeriğindeki önemli vitamin ve mineraller ilede vücuttaki enerji seviyesini artırır.

BOĞAZ AĞRISI

Boğaz ağrısı ve farenjitten kurtulmaK çin bol bol çayınıza suyunuza limon suyu katın arkadaşlar.

BÖBREK TAŞI

Limonsuyu böbrek taşı oluşumunu önler. Limonlu su içerek vücudumuza su kazandırırız ve drar sulandırılmış şeklide vücutta tutulur buda böbreklerin sağlıklı olmasına yarar.Dolayısıyla böbrek taşı riski ortadan kalkar.

 KARACİĞER SAĞLIĞI İÇİN ÇOK FAYDALIDIR

Limonlu suyu tüketerek karaciğerdeki sindirim enzimlerini harekete geçirmeye yardımcı oluruz.Ayrıca kandaki oksijen seviyesinide dengeler..

KABIZLIK SORUNUNA ÇAREDİR.

Kabızlık sorununuz varsa her sabah ılık limonlu su içilerek günün geri kalan kısmında bağırsak floranız düzenlenmiş ve rahat olarak geçirebilirsiniz.

KİLO VERMEDE YARDIMCI OLUR

Diyet süreçlerinizde limonlu su kürleri uygulayarak kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

AFT

Aft gibi can yakan bir sorununuz varsa ağzınızı ılık limonlu su ile çalkalayarak ağrılı aftlardan ve ağız ülserinden kurtulabilirsiniz.

DİŞ ETİ RAHATSIZLIKLARIMA İYİ GELİR

Diş etlerinizdeki sorunlardan doktor tedavisine ek olarak limonlu suyu denemelisiniz.

STRESİ AZALTIR 

Stres hayatımızda oldukça fazla yer tutmaya başladığı son dönemlerde Limonlu suyun öndemini hiç unutmayın canım arkadaşlarım.Çayınıza ,suyunuza ilave edeceğiniz limon suyu ile  stresten, depresyondan ve endişeden kurtulmayı denemelisiniz. Limonlu su içmek  bir rahatlama hissi ve iç ferahlığı da getirir..

PH SEVİYESİNİ DENGELEYEN EN ÖNEMLİ BESİNDİR

Bir bardak limonlu su içerek vücudunuzun tümünü alkalileştirirsiniz ve vücudun pH seviyesini dengelersiniz.Sağlıklı vücut alkali durumunu muhafaza edebilen vücuttur.Buna en iyi destek ise limonlu sudur.Asitli bir vücutta birçok hastalık ile bağlantı kolay olur.Limonlu su ise vucüdün alkali seviyesini normal seviyede tutar.

Sağlıklı ve Mutlu olun..

(Visited 210 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..