Limon Suyunun Mucizevi Faydaları

Limon Suyunun Sizi Mutlu Edecek Faydaları..

Merhabalar canım arkadaşlarım biliyorsunuz limon; kürlerimde, tariflerimde, detokslarım da sık sık kullandığım en faydalı besinlerden biri. Sizlerde mutfağınızdan eksik etmediğiniz limonu eminim pek çok yemekte kullanıyorsunuz.. Peki ya yararlarını biliyor musunuz? Duyduğunuzda şaşkına döneceğiniz limonun faydalarını sizler için kısaca özetledim canım arkadaşlarım haydi okuyalım öğrenelim.

Limon son dönemlerde en çok ihtiyaç hissettiğimiz Bağışıklık Sistemini Güçlendirir.
İçeriğindeki C vitamini bağışıklık sistemin dostudur ve güçlendirilmesinde destekleyicidir. Stresli hissettiğiniz zaman tüketmeniz gereken il gıdalardan biridir.

Potasyum Deposudur
Kalp, Beyin, Sinir Fonksiyonları sağlığında çok fayda sağlayan muhteşem bir Potasyum zenginidir.

Limon Suyu Bağırsak Sistemi Dostudur ve Sindirime Yardım Eder
Sindirim sistemindeki toksinleri temizleyen limon suyu bunun yanında sağlıklı bir sindirim sağlar. Ayrıca mide yanması, şişkinlik ve hazımsızlığa çok iyi gelir.

Limon Suyu Karaciğere Faydalıdır
Enzim fonksiyonunu geliştirir böylece karaciğerinizi harekete geçirerek vücuttaki toksinlerin atılmasına destek olur.

Limon Suyu Nefesinizi Ferahlatır
Limonun aroması midenizi rahatlattığı gibi ,Diş ağrısını ve dişeti iltihabını iyilişetiri. Limon suyu asitli olduğu için diş minesine zarar verebilir bunun için limon suyunu içtikten sonra dişlerinizi fırçalayın.

Limon Suyu Cildinizin Lekelenmesini Önler
Limon suyunun içeriğindeki antioksidanlar, tam bir cilt dostudur. Canım arkadaşlarım limon suyu sadece lekeleri azaltmakla kalmaz cildinizdeki kırışıklıkları da azaltır. Cildinizdeki yara izlerine uygulayın bakın yara izleri görünümleri hafifleyecektir.

Limon Suyu Zayıflama Süreçlerinin En İyi Yardımcısıdır ve Kilo Vermenize Destektir.                                              Limonun pektin lifi içeriği açlıkla savaşmanıza yardım eder ve sizi tok tutar.

İltihaplanmaları Azaltır.
Limon suyu düzenli bir şekilde içildiğinde vücudunuzdaki hastalıklara yol açabilecek aitleri azaltacaktır.

Limon Suyu Aroması Sayesinde Enerjik Olmanızı Sağlar
Limon suyunun mis gibi kokusu ve o nefis mayhoş tadı sizleri kötü ruh halinizden arındıracak ve limon suyu içtiğinizde, limon suyu sindirim sistemine girdiğinde size enerji verecektir.

Limon Suyu Yaz Kış Viral Enfeksiyonlarıyla Savaşmanıza Yardımcı Olur
Boğaz enfeksiyonlarında, iltihaplanmalarda Ilık limon suyu, ağrılı durumlarınızı hafifletmede en etkili yollardan biridir.

Limon Suyu Astıma İyi Gelir
Nefes Açıcı özelliği sayesinde Astım rahatsızlığı olan arkadaşlarım bir tatlı kaşığı limon suyu, bir miktar ılık suyla karıştırılıp içtiğinizde nefesiniz açılarak daha bir rahatlama hissedeceksiniz.

Limon Suyu Saç Bakımında Kullanılır
Limon suyunu saçlarınıza sürdüğünüzde hem jöle görevi yapar hem de saçlarınızın parladığını ve güçlendiğini görürsünüz.

Sağlıklı ve Mutlu Olun.

(Visited 102 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..