Limonun Zayıflamaya Etkisi..

Kilo verme sürecinde limonun ne kadar popüler olduğunu kesinlikle duymuşssunuzdur..Ve her diyetin liste başında limon vardır.

Pekii sağlığımız için sayısız faydaları olan limonun zayıflamaya etkisi var mı ? Ve diyetlerde limon kullanımı nasıl olmalı ?

Bunları düşündüğünüzü var sayarak yaptığım araştırma sonucuna göre limonun tek böyle bir etkisi yok tabiki..

Limon içerdiği C vitamini ile vücudun direncini artırmakta ve vücutta biriken toksinlerin ve fazla suyun atılmasında önemli rol almakta.

Bunu kısaca şöyle açıklayabilirim;

Yeme alışkanlıklarımız ne kadar özenli olursa olsun vücudumuza besinlerle birlikte toksinlerde alınır. Bu toksinler dışarı atılamadığında kilo almamız kaçınılmaz olmaktadır. İşte tam burda hergün içeceğimiz limon suyu toksinlerin atılmasında çok yararlıdır.

Her gün aç karnına içeceğimiz 1 bardak suya sıkılan limonun toksit atmada hızlı ve çok etkindir. Flavonoid  maddesi ile limon iltihap önleyerek kilo alımınında önlemektedir. Ayrıca etkin maddesi oksidatif ile stresede kalkan olmaktadır.

Limonun içerdiği bol miktardaki C vitamini sayesinde, daha fazla yağ yakabiliyor. Ve kan şekerini düşürerek tokluk hissinin süresini uzatıyor, besinlerle alınan kalsiyum emiliminiz hızlandırarak vücutta depolanmış yağ yakımıda hızlandırmaktadır.

Diyet programlarınızın içerisine limon suyunu mutlaka ekleyin. Bu sayede limonu C vitamini ile vücudunuza enerji vererek ham yağ yakmanız dahada hızlanacaktır.
En önemlisi limon suyu kullanımıdır .Tercih edeceğiniz limon suyunuz ev yapımı ve şekersiz olmalıdır. Zira hazır limon suları raf ömrü uzun olsun diye kullanılan kimyasallar ile zararlı hale gelmektedir.

Son olarak sizlere tavsiyem diyetlerinize ilave edebileceğiniz denenmiş ve muhteşem sonuçlar alınmış limon kürleri videolarımı da  BURADAN izleyebilirsiniz.

(Visited 420 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..