MADEN SUYUNUN İnanılmaz Faydaları

Maden suyu İnsan vücudunun ihtiyacı olan tüm minerallere sahiptir canım arkadaşlarım, Magnezyum,kalsiyum,sodyum ve potasyum yönünden çok zengindir. Çoğunlukla Soda ile karıştırılan Madensuyu,yer altından ,yer altı sularından elde edilen doğal bir içecektir.

Hipertansiyon sorununuz yok ise bu dönemlerde vücudun güçlenmesine çok faydası olacağından tüketilmesi önemlidir.

Kemikler için çok önemli olan kalsiyum deposu olan Maden suyu,vücuttaki kemik, diş vb. dokulara yaptığı katkıyla, günlük kalsiyum ihtiyacını karşılar. Günde bir bardak içeceğiniz maden suyu günlük kalsiyum ihtiyacınızı karşılar. . Özellikle çocuklarda büyüme döneminde ve hamilelerin artan mineral ihtiyacını karşılar.

Maden suyuvücutta kilo kaybına da destektir,çünkü sülfat, bikarbonat iyonları içeriği ile vücuttaki yağı metabolize eder.Yağ yakma konusunda önemli bir etkisi vardır.

Kötü kolestrol üretimine de engel olur çünkü vücuttaki yağ oranını dengeler

Kötü kolestrol kılcal damarları daraltır ve kalp krizi riskini artıran bu durum  kan basıncını artırır. Maden suyu ise kılcal damarlardaki kolesterol birikimini engeller. Kılcal yolları açar.

Maden suyu, sindirim sistemi dostudur.şişkinlik ve kabızlık gibi sorunları kolaylaştırır. Bikarbonat içeriği , midemizde ki asit yoğunlu ile oluşan ekşimeyi, yanmayı azaltır.

Maden suyu insan kaslarının düzgün büyümesi ve düzgün işleyisi için gerekli olan magnezyum ve potasyum gibi farklı minerallerin bir karışımıdır.

Maden suyundaki mineralli su, cilt dostu olan silisyum parçacıklarının kaynağıdır. Silisyum, İnsan derisinde kalojen üretimini tetikler ve güzel bir cildin doğal sırrıdır. Kalojen artması ise , kırışıklıkların, koyu renk lekelerin azalmasına yol açar ve cilt parlak bir görünüm kazanır.

Herşeyin fazlası zarardır diye hep söylerim canım arkadaşlarım burda da söylüyorum Maden suyu aşırı tüketildiğinde Tansiyon,böbrek hastalıkları ,mide ülseri gibi hastalıklara zemin hazırlar.Ayrıca idrarla kalsiyum atımını hızlandırdığı için kemik erimesine neden olur.

Kalp rahatsızlığı olanlar,tansiyon sorunu olanlar mutlaka maden suyundan uzak durmalıdırlar.Normal kiloda sağlıklı bir kişi günde 2 şişe tüketmesi idealdir.

Sağlıklı Ve Mutlu Olun…

(Visited 116 times, 1 visits today)

Yorumlarınız Çok Değerli..